68 درصد رشد ماهیانه ویترین‌نت

0

رقم چشمگیر 68 درصد رشد ماهیانه در مقدار فروش برای یک استارتاپ b2b باعث می‌شود ویترین‌نت را یکی از موفق‌ترین استارتاپ‌هایی بدانیم که در چندسال اخیر به وجود آمده است. در همین راستا بر آن شدیم تا به بررسی دلایل رشد آن بپردازیم.

ویترین‌نت چگونه متولد شد؟

در مهر سال 95، محسن حاجی‌زاده پس از تجربه راه‌اندازی چند بیزینس، ویترین‌نت را تاسیس کرد. هدف ابتدایی ویترین‌نت ارائه مشاوره تخصصی در زمینه خرید و فروش تجهیزات صنعتی به مشتریان بود. مدل درآمدی آن در ابتدا، به صورت گرفتن حق عضویت و تبلیغات بود، ولی بعد از 2بار تغییر مسیر، در حال حاضر ویترین‌نت به مرکز مشاوره خریداران ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی بدل شده ‌و مدل درآمدی‌اش به دریافت کمیسیون از خرید و فروش‌های صورت‌گرفته، تغییر کرده است.

ورود به شتاب‌دهنده دیموند

در اواخر سال 95، ویترین‌نت اولین جذب سرمایه‌اش را از شتاب‌دهنده دیموند انجام داد. در همان زمان با دریافت آموزش‌های تخصصی، منتورشیپ و محیط کار از شتاب‌دهنده دیموند، سرعت رشد خودش را افزایش داد و جایگاه خودش را نزد مخاطبانش پیدا کرد. با این وجود، آزمون‌ و خطاهایی در مدل درآمدی‌اش انجام داد تا در نهایت بتواند مسیر درست را انتخاب کند.

ویترین‌نت پس از شتاب‌دهنده دیموند، 2 راند دیگر هم جذب سرمایه کرد. اکنون سرعت رشد ویترین‌نت پس از پذیرفته‌شدن محصول در بازار، به صورت چشمگیری درحال افزایش است و به‌تازگی به میانگین 68 درصد رشد ماهیانه در مقدار فروش دست پیدا کرده است که در شرایط وخیم اقتصادی فعلی، یک اتفاق بسیار مهم محسوب می‌شود.

دلایل رشد ویترین‌نت چیست؟

ویترین‌نت بازار کوچکی را انتخاب کرده و برای ارائه خدمات کاربردی و مفید به مشتریان خود اقدامات مهمی انجام داده که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارائه به‌روزترین قیمت‌ها؛ که با وجود نوسانات سریع قیمت‌های حال حاضر، همچنان به‌روزترین قیمت‌ها را به مخاطبان می‌دهد.
  • محتوا، تصاویر و ویدئوی مناسب برای تشریح و تحلیل محصول نزد مخاطب
  • امکان سفارشی‌سازی دستگاه برای مشتری
  • ارسال سریع و سالم به سراسر ایران با ضمانت بازگشت وجه درصورت نارضایتی
  • کاهش هزینه‌های تبلیغات، بازاریابی و برندینگ برای تامین‌کنندگان ‌که باعث می‌شود برای رقابت بهتر با سایر تامین‌کنندگان، تمام تمرکز خود را متوجه بهبود محصول کنند‌ که این باعث رضایت هرچه بیشتر مشتری در طی یک مسیر خواهد شد.

اما مهم‌ترین عامل رشد 68 درصدی ویترین‌نت

می‌توان گفت رمز رشد ویژه ویترین نت در ارائه یک خدمت خلاصه می‌شود:

دادن مشاوره تخصصی به خریداران و امکان مقایسه بین دستگاه‌ها.

به بیان دیگر، همان طور که مشتریان از دریافت مشاوره بی‌طرفانه و تخصصی استقبال می‌کنند و به خرید ترغیب می‌شوند، به همان اندازه از تلاش یک فروشنده برای متقاعد کردن آنها به خرید، فراری هستند. به نظر می‌رسد مهم‌ترین دلیل رشد ویترین‌نت همین مسئله است که شدیدا ‌روی آن تمرکز کرده‌اند.

ویترین‌نت در حال توسعه گسترده بازار

محسن حاجی‌زاده می‌گوید، تمام دسته‌بندی‌های خرید و فروش ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی در 30 گروه خلاصه می‌شود که در تلاشیم به تمام این دسته‌ها کاملا عمیق و تخصصی ورود کنیم و مسیری که 4 سال از عمرش می‌گذرد را ادامه و توسعه دهیم. از جمله صنایع ورود شده، صنایع غذایی، صنایع بسته‌بندی، صنعت کشاورزی و… است که به‌زودی توسعه گسترش ویژه‌ای در خدمات آنها رخ خواهد داد.

برای اطلاعات بیشتر از خدمات ویترین‌نت، به بخش استارتاپ های سایت دیموند مراجعه بفرمایید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.