اوبر در حال مذاکره برای فروش واحد خودران ATG

0

هجده ماه پیش ، واحد خودروی خودران Uber ، Uber Advanced Technologies Group ، پس از سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری از تویوتا ، DENSO و صندوق چشم انداز SoftBank ، 7.25 میلیارد دلار ارزش گذاری شد. طبق گفته سه منبع مطلع از این معامله ، اکنون این محصول برای فروش است و یک شرکت راه اندازی کننده فناوری وسایل نقلیه مستقل در حال گفتگو با Uber برای خرید آن است.Aurora Innovation ، استارتاپی که توسط سه پیشکسوت صنعت وسایل نقلیه خودمختار تاسیس شد و برنامه هایی را در گوگل ، تسلا و اوبر هدایت می کردند ، در حال مذاکره برای خرید Uber ATG است. شرایط معامله هنوز مشخص نیست ، اما منابع می گویند که این دو شرکت از ماه اکتبر در حال مذاکره بوده اند و روند آن بسیار طولانی است.

سخنگوی Uber با اشاره به اینکه سیاست کلی این شرکت اظهارنظر درباره این نوع سوالات نیست ، از اظهار نظر خودداری کرد. سخنگوی آرورا گفت در مورد حدس و گمان اظهارنظر نمی کند.

آرورا از یک شرکت کوچک با 600 کارمند و فعالیت در منطقه خلیج سانفرانسیسکو ، پیتسبورگ ، تگزاس و بوزمان ، مونتانا ، خانه بلک مور ، شرکت لیدار که در سال 2019 خریداری شده است ، رشد کرده است. حدود 12٪ از نیروی کار فعلی آرورا قبلا طبق سوابق موجود در LinkedIn در Uber کار کرده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.