امارات به دنبال استخدام صد هزار برنامه نویس

0

به گزارش شنبه پرس به نقل از گلف نیوز، بر اساس سیاست‌های توسعه‌ای امارات متحده عربی برای پیشرفت‌های سریع در زمینه سیستم عامل‌های Low-Code و No-Code، این کشور به دنبال استخدام صد هزار برنامه نویس در سطوح مختلف است. با آغاز نمایشگاه Expo 2020 اکتبر امسال و با ارائه پیشنهادات جذابی همچون ویزاهای طلایی 10 ساله، انتظار می‌رود امارات متحده عربی جذابیت بسیار خوبی برای درخشان‌ترین استعدادهای برنامه‌نویسی جهان داشته باشد.

امارات متحده عربی با راه اندازی برنامه ملی برای برنامه‌نویسان، به دنبال کمک به ساخت اقتصاد ملی دیجیتال و افزایش سرمایه گذاری برای شرکت‌های نوپا از 1.5 میلیارد درهم به 4 میلیارد درهم است. این برنامه با همکاری شرکت‌های گوگل، مایکروسافت، آمازون، سیسکو، آی‌بی‌ام، اچ‌پی‌ای، لینکدین، انویدیا و فیسبوک راه اندازی شده است.

100000 برنامه نویس و 1000 شرکت دیجیتال

هدف دیگر این برنامه، آموزش و جذب 100000 برنامه نویس و راه اندازی 1000 شرکت دیجیتال طی 5 سال آینده است. شیخ محمد بن راشد، نخست وزیر امارات متحده عربی در حساب توییتر خود نوشت: «برنامه ملی، گام جدیدی برای کمک به ساخت اقتصاد ملی ما به عنوان بخشی از برنامه‌های ملی جدید است. جهان تغییر می‌کند و سرعت تغییر دیجیتال دو برابر است… اقتصاد با مدل امروز آن متفاوت خواهد بود… ماهیت مشاغل تغییر خواهد کرد. فقط کسانی که آمادگی کافی و سریع‌تر برای مقابله با سرعت تغییرات جدید را داشته باشند زنده می‌مانند.»

اجرای این طرح می تواند آسیب جدی به اکوسیستم کارآفرینی ایران بزند چرا که پیش بینی می شود بخشی از اهداف این طرح جذب حداکثری برنامه نویسان و نیروهای نخبه ایرانی باشد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.