کاهش ده درصدی سهام توییتر، در پی بسته شدن اکانت دونالد ترامپ

0

سهام توییتر (TWTR) روز دوشنبه پس از اینکه شرکت‌های رسانه‌ای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را به طور دائم از سیستم عامل منع کردند بیش از 10 درصد کاهش یافت.

به نقل از توییتر، این شرکت فناوری روز جمعه حساب ترامپ را به حالت تعلیق درآورد تا مانع استفاده وی از این سیستم عامل برای ایجاد ناآرامی بیشتر در میان طرفداران خود شود. اندکی پس از افتتاح بازار در روز دوشنبه، سهام تا 12.3٪ کاهش یافت و به پایین 45.17 دلار برای هر سهم رسید.

توییتر در بیانیه‌ای نوشت، متن برخی از آخرین توییت‌های ترامپ حاکی از آن است که به احتمال زیاد آنها مردم را ترغیب و تشویق می کنند تا اقدامات جنایی را که در 6 ژانویه 2021 در پایتخت ایالات متحده انجام شد، تکرار کنند. در یک توییت، ترامپ ادعا کرد که طرفدارانش به هیچ وجه مورد بی احترامی و رفتار ناعادلانه قرار نخواهند گرفت و در دیگری، اشاره کرد که وی در مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن در 20 ژانویه شرکت نخواهد کرد.

این ممنوعیت شدیدترین تشدید برخورد توییتر با پست‌های ترامپ در این سیستم عامل را نشان می دهد، که به ویژه در چند ماه گذشته با ادعاهای بی اساس تقلب رای دهندگان در انتخابات 2020 پر شده است. سال گذشته، توییتر شروع به پرچم گذاری در برخی از توییت های ترامپ با تکذیب نامه کرد و ادعاهای وی درباره تقلب در انتخابات را «مناقشه» دانست.

برخی دیگر از  رسانه‌های اجتماعی نیز موضع تندتری نسبت به ترامپ و دیگر حساب‌هایی که در چند روز گذشته اطلاعات غلط منتشر می کنند، گرفته شد.

فیس بوک (FB) حساب های ترامپ را در فیس بوک و اینستاگرام حداقل تا پایان دوره مسئولیت وی مسدود کرد و این ممنوعیت را بعد از خشونت چهارشنبه در واشنگتن تمدید کرد. اسنپ ​​(SNAP) نیز در جلوگیری از ارسال پیام ترامپ به اسنپ چت شرکت کرد. سهام فیس بوک و اسنپ نیز در معاملات یک شبه بیش از 1٪ کاهش یافت.

منبع

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.