چین سینگال را مسدود کرده و محدودیت‌های اینترنت شدیدتر شده

0

کاربران چینی پیام رسان سیگنال می‌دانستند که اوقات خوب مدت زیادی طول نخواهد کشید. این آزمایش که توسط TechCrunch انجام شده، نشان می‌دهد، از صبح 16 مارس در سرزمین اصلی چین این برنامه که برای مکالمات رمزگذاری شده استفاده می‌شود، موجود نیست. بر اساس وب سایت ردیابی سانسور Greatfire.org ، وب سایت این برنامه در سرزمین اصلی چین از 15 مارس ممنوع شده است.

برای اظهار نظر بلافاصله نمی‌توان به سیگنال رسید.

برنامه چت رمزگذاری شده از معدود شبکه‌های اجتماعی غربی بود که بدون استفاده از شبکه خصوصی مجازی در چین قابل دسترسی بود. موارد مشابه فیس بوک، توییتر و اینستاگرام مدت هاست که مسدود شده اند. به نوعی ، ممنوعیت نشان افتخار است ، به این معنی است که یک برنامه خارجی به یک پایگاه قابل توجه کاربر در چین رسیده است که توجه مقامات محلی را به خود جلب می کند.

از 16 مارس هنوز سیگنال در فروشگاه App Apple اپل در دسترس است ، این نشان می دهد که اپل دستور دولتی برای حذف برنامه دریافت نکرده است ، که به تدریج در بین کاربران با فن آوری و با حریم خصوصی کاربران چین جای خود را به دست می آورد. این برنامه دارای 4.9 از 5 از 37،000 رتبه بندی در فروشگاه App چینی است.

فروشگاه های اندروید در چین توسط تعداد زیادی از شرکت های فن آوری چینی شخص ثالث اداره می شوند که تمایل دارند کاملاً با سانسورهای محلی مطابقت داشته باشند و Signal را لیست نکنند. Google Play در کشور موجود نیست.

شرکت تحلیلی برنامه Sensor Tower در 16 مارس به TechCrunch گفت که نسخه iOS سیگنال تا به امروز نزدیک به 510.000 بار در چین نصب شده است و اخیراً از 100 میلیون بارگیری در سراسر App Store و Google Play در سراسر جهان عبور کرده است.

سیگنال و رقیب تلگرام پس از آنکه سیاست حفظ حریم خصوصی به روز شده واتس اپ در ژانویه باعث ایجاد وحشت در میان کاربران شد ، شاهد افزایش بارگیری ها بوده اند. در حالی که این تأثیر در چین محدود است ، جایی که Tencent’s WeChat سهم قابل توجهی در شبکه های اجتماعی با 1.1 میلیارد کاربر ماهانه دارد ، هر دو سیگنال و تلگرام شاهد افزایش کاربران کوچک در چین هستند.

از ژانویه ، تلگرام حدود 2.7 میلیون نصب در فروشگاه App China را جمع آوری کرده بود ، در حالی که 458،000 بار برای Signal و 9.5 میلیون بار برای WhatsApp بارگیری کرده اند. مانند سیگنال ، هر دو تلگرام و واتس اپ هنوز در فروشگاه برنامه چین حضور دارند ، اگرچه به نظر می رسد دسترسی به شبکه های خصوصی مجازی احتیاج دارد.

Great Firewall مفصل چین بسیاری از کاربران اینترنت را در زمینه دور زدن سانسور متخصص ساخته است. همانطور که مورد کلاب هاوس نشان می دهد ، ممنوعیت های برنامه اغلب لایه لایه هستند.

در حالی که برنامه صوتی در فروشگاه App چینی یافت نشد ، کاربران روش هایی را برای نصب آن در App Store های خارجی کشف کردند و تا زمانی که API برنامه مسدود نشد ، از آن بدون ابزارهای مبارزه با سانسور آزادانه استفاده کردند. حتی پس از آن ، کاربران مستقر در چین متوجه شدند که پس از ورود به اتاق گفتگو از طریق VPN می توانند گوش دهند ، زیرا ارائه دهنده فناوری صوتی Clubhouse در Agora همچنان در چین قابل دسترسی است.

برنامه ها و وب سایت‌های خارجی مانند موتور جستجوی مایکروسافت بینگ، گاهی اوقات در چین قطع شده و دوباره بازگردانده می‌شوند. مشخص نیست که ممنوعیت Signal دائمی است یا نه، اما با توجه به رشد برنامه، این می‌تواند پایان عمر کوتاه آن در چین باشد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.