برگزاری سومین نشست سرمایه‌گذاری فناوری TIM2021

0

سومین دوره «نشست سرمایه‌گذاری فناوری»(Technology Investment Meeting) در تاریخ 28 الی 29 بهمن ماه (16 الی 17 فوریه) در محل پارک فناووری پردیس در بخش افتتاحیه و به صورت آنلاین در باقی بخش ها برگزار می‌گردد.

رویداد TIM 2021

TIM یک رویداد بزرگ و بین‌المللی است که با هدف بالا بردن سطح کسب‌وکارهای تکنولوژی‌محور در هشت کشور اسلامی تشکیل می‌شود. این رویداد که پیش‌تر در سال‌های 2017 و 2020 برگزار شده است، در دوره سوم خود (16 و 17 فوریه 2021 – 28 و 29 بهمن ماه 1399) در دو بخش موضوعات کلی سرمایه گذاری و تمرکز بر تکنولوژی برگزار میشود.

دبیر شبکه انتقال و تبادل فناوری دی-هشت آقای مهندس صفاری نیا (رئیس پارک فناوری پردیس)‌ و معاون دبیر این شبکه و دبیر اجرایی این نشست، آقای دکتر صدرخانلو (رییس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناری پردیس) می‌باشند.

بخش عمده رویداد امسال TIM با توجه به شرایط فعلی (بحران کرونا) به ‌صورت آنلاین برگزار می‌شود و محتوای ارائه شده مثل سخنرانی‌ها و پنل‌ها به صورت آنلاین  قابل استفاده خواهد بود. هرچند افتتاحیه رویداد ظرفیت پذیرش حضوری شرکت کنندگان در سالن همایش های پارک فناوری پردیس را فراهم نموده است.

درباره سازمان D-8

گروه D8، به عنوان سازمانی جهت بهبود موقعیت‌ کشورهای در حال توسعه در اقتصاد جهانی، متنوع سازی و ایجاد فرصت‌های جدید در روابط تجاری، افزایش مشارکت در تصمیم‌گیرها در سطح بین‌المللی و فراهم آوردن استاندارد‌ زندگی بهتر بین 8 کشور، بنگلادش، مصر، اندونزی، ایران، مالزی، نیجریه، پاکستان و ترکیه رسماً ایجاد گردید.

ایده همکاری این 8 کشور در اکتبر 1996  توسط دکتر Necmettin Erbakan نخست وزیر وقت کشور ترکیه، طی سمیناری با عنوان “توسعه در همکاری” مطرح گردید. که نمایندگانی از این کشورها در این سمینار حضور داشتند و بعد از برگزاری چند جلسه مقدماتی بسیار سریع این گروه در شهر استانبول ترکیه تشکیل گردید.

شعارهای اصلی این گروه

 • صلح به جای درگیری
 • گفتگو به جای مقابله
 • همکاری به جای استثمار
 • عدالت به جای قواعد تبعیض آمیز و سختیگرانه
 • برابری به جای تبعیض
 • دموکراسی به جای ظلم

اهمیت این کشور‌ها از چند جهت قابل توجه است؛ پراکندگی کشورهای حاضر در این گروه به لحاظ جغرافیایی در جهان و اینکه این 8 کشور به لحاظ جمعیتی در حدود یک هشتم جمعیت جهان را دارا می‌باشند بازار مناسب و بزرگی است جهت فروش و انتقال فناوری‌ها و تکنولوژی‌های کاربردی؛ از دیگر نکات تاثیرگذار این گروه این است که تمامی آنها جزء کشورهای مسلمان می‌باشند.

در حال حاضر سفیر این سازمان آقای دکتر  ‘Ku Jaafar Ku Shaari از مالزی دبیر کل سازمان D-8و مستقر در استانبول-ترکیه است. (آدرس سایت www.developing8.org) (آدرس سایت دبیرخانه دائم در ایران www.d8tten.org)

عنوان رویداد‌ها:

1- Technology Investment Meeting: بستری جهت ارائه توانمندی‌های شرکت‌های استارتاپ و دانش‌بنیان کشورها و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری‌ کشورها

2- High Council Meeting: نشست شورای عالی فرصتی جهت معرفی آخرین فعالیت‌های کشورها برای توسعه فناوری، رویکرهای جدید، بررسی و بروز رسانی اطلاعات و روابط و سازمان‌های فعال میان کشورهای عضو است

3- Technology Transfer Award: این رویداد جهت اعطای جایزه به بهترین قرارداد انتقال فناوری بین کشورهای عضو ایجاد شده است. تاریخچه اینکه آخرین گیرنده جایزه چه کسی بوده است.

4- Business technology meeting: این رویدادها با هدف ارتباط بین شرکت‌ها و کسب و کارهای فعال در کشورهای عضو برگزار می‌گردد.

در پایان این رویداد دو روزه 12 استارت آپ در بخش پیچ دک، کسب و کار خود را برای سرمایه گذاران معرفی می کنند.

پذیرایی و شبکه سازی از دیگر بخش های این رویداد دو روزه به شمار می رود.

هدف از برگزاری رویداد TIM2021

IM2021 ایجاد یک پلتفرم برای تعامل و تبادل بین سرمایه‌گذاران و ایده‌پردازان است. تبادلی که از طریق آن سرمایه‌گذاران ایده‌های مطمئن برای سرمایه‌گذاری را پیدا می‌کنند و ایده‌پردازان به منابع کافی برای اجرای ایده خود می‌رسند. یکی دیگر از اهداف TIM انتقال تجربیات مدیران استارت آپها و سرمایه گذاران است که باعث هم افزایی و افزایش سرمایه گذاری های موفق در استارت آپهاست. همچنین تسهیل تبادلات مالی و سرمایه در بین کشورهای عضو و نه محدود به همین کشورها از دیگر اهداف برگزاری این رویداد دور روزه است.

TIM2021 چگونه برگزار می‌شود؟

بخش عمده رویداد امسال TIM با توجه به شرایط فعلی (بحران کرونا) به ‌صورت آنلاین برگزار می‌شود و محتوای ارائه شده مثل سخنرانی‌ها و پنل‌ها به صورت آنلاین  قابل استفاده خواهد بود. هرچند افتتاحیه رویداد ظرفیت پذیرش حضوری شرکت کنندگان در سالن همایش های پارک فناوری پردیس را فراهم نموده است.

اهمیت رویداد

سرمایه گذاری در حوزه های مرتبط با تکنولوژی بسیار حائز اهمیت است و موجب توسعه اقتصادی کشورهای صاحب تکنولوژی است، نظر به اینکه در فضای بین المللی حاکم بر کشور مبادلات بین المللی با مشکلات بسیاری مواجه می شود این قبیل رویدادها و نهادهای همکاری منطقه ای می تواند در حوزه مبادلات بین المللی راهگشا باشد و به فعالین این حوزه کمک شایانی کند.

همچنین فرصت های معرفی به شرکت های بین المللی برای استارت آپهای داخلی بخش مهم دیگری است که استارت آپها می توانند از آن بهرمند شوند.

برخی افراد شاخص حاضر در این نشست

 • جناب آقای  Dato ‘Ku Jaafar Ku Shaari دبیر کل سازمان D-8 به صورت آنلاین
 • جناب آقای دکتر موسوی معاون وزیر و رییس محترم سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران
 • جناب آقای مهندس صفاری نیا ریاست محترم پارک فناوری پردیس و دبیر شبکه انتقال فناوری D8tten
 • سناتور های انجمن فرشتگان کسب و کار
 • دبیر انجمن vc و…

برای شرکت در این رویداد و پیگیری اخبار به وبسایت tim.d8tten.org مراجعه کنید.

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.