اجرای طرح توزیع رایگان سیم‌کارت دانش‌آموزی در سال جدید تحصیلی

0

سیم کارت دانش‌آموزی که شهریور ماه سال گذشته وعده داده شده بود، آماده شده و در سال جدید تحصیلی به صورت رایگان در اختیار دانش‌آموزان سراسر کشور قرار خواهد گرفت. محمود حبیبی، مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش ضمن تاکید بر این نکته که سیم‌کارت دانش‌آموزی رایگان است اعلام کرد، روند توزیع سیم‌کارت به این صورت است که افراد متقاضی، اعلام درخواست کرده و بر اساس درخواست‌ها سیم کارت توزیع می‌شود.

حبیبی همچنین درباره آخرین وضعیت طرح سیم‌کارت دانش‌آموزی گفت: «طرح سیم‌کارت دانش‌آموزی از آذر سال گذشته آغاز شد و جلسات متعددی را با وزارت ارتباطات برگزار کردیم و پیش‌نویس آن تهیه شد که قرار است در نهایت به امضای دو وزیر آموزش و پرورش و فناوری ارتباطات و اطلاعات برسد.»

او درباره قابلیت‌های سیم‌کارت گفت که این سیم‌کارت‌ها قابلیت‌هایی دارد که مدنظر وزارت آموزش و پرورش است و به والدین هم قابلیت‌هایی داده می‌شود که بتوانند بر فرزندان خود نظارت داشته باشند. حبیبی درباره نحوه توزیع سیم‌کارت دانش‌آموزی گفت: «این سیم‌کارت‌ها رایگان است اما توزیع عمومی ندارد و کسانی که متقاضی هستند درخواست می‌دهند و بر اساس درخواست، توزیع انجام می‌شود». او در پاسخ به این پرسش که اگر همه دانش‌آموزان متقاضی سیم‌کارت باشند، امکان دریافت دارند، اظهار کرد: «وزارت ارتباطات برای تامین آن اعلام آمادگی کرده.»

مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش درباره زمان توزیع سیم‌کارت دانش‌آموزی گفت: «به محض امضای طرح، توزیع سیم‌کارت آغاز می‌شود و برنامه‌ریزی ما این است که دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید، سیم‌کارت دانش‌آموزی را داشته باشند.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.