افزایش قیمت اینترنت با مصوبه جدید مجلس

0

محمدجواد آذری جهرمی در توییتر نوشت: امیدوارم امروز نمایندگان محترم مجلس با مصوبه کمیسیون تلفیق، مبنی بر افزایش ۳۰۰۰ میلیارد تومانی مالیات اپراتورها و اختصاص آن به برخی دستگاه‌ها از جمله صداوسیما برای امورات نظارتی، مخالفت کنند. تصویب این بند در تبصره ۶ بودجه باعث افزایش چشمگیر قیمت بسته‌های اپراتورها خواهد شد.

جهرمی همراه با توییتش عکسی منتشر کرد که در آن عنوان شده است: حق‌الامتیاز و حق‌السهم دولت از اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات مخابراتی به میزان ۱۰ درصد افزایش یافته و به حساب درآمد عمومی ردیف ۱۳۰۴۰۴ نزد خزانه‌داری کل واریز می‌شود. منابع حاصل به میزان ۳۰ هزار میلیارد ریال با هدف حمایت از تولید محتوا و فعالیت‌های فرهنگی و نظارت در فضای مجازی هزینه می‌شود. مسوولیت صدور مجوز و تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر و نظارت بر آن؟ منحصرا به عهده سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا) سازمان صداوسیما است.

حالا با مصوبه امروز مجلس، قیمت اینترنت گران می‌شود درحالی که وزیر ارتباطات این هشدا را داده بود و در این شرایط توسعه اینترنت در مناطق محروم هم امکان پذیر نخواهد بود.

طبق تبصره ۶ درآمد اپراتورها به تعرفه وابسته است و افزایش درآمد خزانه و پرداخت و اختصاص آن به برخی دستگاه‌ها از جمله صدا و سیما، با رشد قیمت اینترنت همراه خواهد بود.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.