در نشست خبری ازکی‌وام و آپسان از محصول مشترک «ازکی‌تالی» رونمایی شد

0

نشست خبری ازکی ‌وام و آپسان جهت رونمایی از طرح «ازکی‌تالی» با حضور رسانه‌های مطرح کشور و مدیران ازکی‌وام و آپسان برگزار شد. «ازکی‌تالی» محصول مشترک این دو مجموعه است که قرار است بدون وثیقه، اعتبار خرد را به کاربران عمومی یا سازمانی ارائه دهد. افراد می‌توانند کالاهای موردنظر خود را به صورت اعتباری از پذیرنده‌های فروشگاه‌های طرف قرارداد خریداری کرده و هزینه آن را در ماه بعد بپردازند.

مهدی مومنی، مدیرعامل ازکی‌وام در این نشست با اشاره فعالیتی که ازکی‌وام در این یک سال اخیر داشته، توضیح داد: «طبق استراتژی که جهت بیشتر کردن عمق بازار فین‌تک داشتیم و سوق دادن سایر محصولاتمان به بخش دیگر فین‌تک، مجموعه ازکی‌وام را در سال گذشته شکل دادیم که این مجموعه هم از لحاظ عملیاتی در شش ماه گذشته، بازار خوبی را شکل داد و در فروش اعتباریِ کالاهای بادوام حضور داشتیم.»

او در ادامه به همکاری مشترک با آپسان و ایجاد برند ازکی‌تالی اشاره کرد و گفت: «کاری که این خدمت انجام می‌دهد، ارائه خدمات اعتباری خرد به کاربران سازمانی و عادی در کمترین میزان وثیقه و استحکاک است. با این راهکار کاربران ازکی‌وام می‌توانند اعتبار خرد دریافت و خریدهای خود را در زمینه بیمه، بلیط هواپیما، تور، پوشاک، زیورآلات و هر‌آنچه را که نیاز دارند از فروشگاه‌های معتبر همکار ازکی‌وام انجام دهند.»

خرید اعتباری از ۲۵۰ هزار تا ۵۰ میلیون تومان

به‌گفته او؛‌ این خدمت بر مبنای مفهومی که مجموعه تالی فراهم کرده، ایجاد شده است و افراد می‌توانند از ۲۵۰ هزار تا ۵ میلیون تومان اعتبار دریافت و از پذیرنده‌های مشترک دو مجموعه می‌توانند اعتبار خود را مصرف کنند. کاری که ما در ازکی‌وام انجام دادیم بیشتر سمت پذیرنده‌های بزرگ بوده که کالاهای بادوام مانند کالای دیجیتال و لوازم خانگی ارائه می‌دهند. اما اکنون این خدمت را به سمت پذیرنده‌های کوچک نیز برده‌ایم تا آنها بتوانند در بازه‌ کوتاه‌مدت از اعتبار خود استفاده کنند.»

او با اشاره به اینکه افراد می‌توانند به‌صورت غیرحضوری خرید خود را از فروشگاه‌های ازکی‌‌وام انجام دهند، توضیح داد: «نحوه بازپرداخت در ازکی‌تالی مانند خدمتی است که در تالی ارائه می‌شود و تمام مراحل کاملا آنلاین است.»

تغییر فضا برای رواج استفاده از کارت‌های اعتباری

در ادامه امید ترابی، مدیرعامل آپسان نیز درخصوص توسعه سرویس اعتباری توضیح داد:‌ «تمام تلاش ما این است که کارت اعتباری مقبولی را برای کاربران ایجاد کنیم تا آنها بتوانند به صورت اعتباری خرید انجام دهند، در پایان ماه تسویه کنند و مجدد اعتبار به آنها بازگردانده شود.»

او اشاره کرد که این محصول در ایران هنوز مورد استقبال قرار نگرفته و بانک‌ها نیز اعتبار را به‌عنوان تسهیلات به افراد ارائه می‌دهند. تلاش ما این است که این فضا رو تغییر دهیم.

بنا به صحبت‌های ترابی اکنون ۶۵ درصد کارت‌های اعتباری دنیا به‌صورت اعتباردهی خرد انجام می‌شود و صرفا وابسته به جهان اول نیست و در جهان‌های سوم هم کارت اعتباری رواج دارد.

به گفته مدیرعامل تالی،‌ این مجموعه تا به حال همکاری خود را با دو PSP شروع کرده و خدمات اعتباری آپسان در ۶۰۰ هزار نقطه فیزیکی قابل استفاده است.

ترابی در پایان با اشاره به اینکه روش‌های اعتباردهی مبتنی بر شهرت دقیق‌تر از روش‌های اعتبارسنجی فعلی هستند، گفت: «ما در حال حاضر از سیستم‌های اعتبارسنجی استفاده می‌کنیم، اما به نظر ما روش‌های مبتنی بر شهرت دقیق‌تر از روش‌های اعتبارسنجی است.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.