بیانیه پونیشا مبنی بر نشت اطلاعات کابران

0

امروز کاربران فضای مجازی خبری مبنی بر لو رفتن اطلاعات ۲۷۰ کاربر پونیشا منتشر کردند.

پونیشا یک سایت برون‌سپاری و فریلنسری است که اطلاعات کاربران، شامل نام و نام خانوادگی، جنسیت، تاریخ تولد، نام کاربری، شماره تلفن همراه، شهر، کشور، نوع پروفایل، تصویر پروفایل، تصویر روی جلد پروفایل، رزومه، موقعیت شغلی، سوابق تحصیلی، دانشگاه محل تحصیل، مهارت‌ها و اطلاعات دیگر را که از کاربر می‌گیرد لو رفته است.

پونیشا چند ساعت پس از منتشر شدن این خبر، صحت آن را تایید کرد و گفته که دسترسی مستقیم به بانک اطلاعاتی و ذخیره اطلاعات کاربران رخ نداده است.

پونیشا بیانیه‌ای در ویرگول منتشر کرد و گفت: «امروز از طریق شبکه‌های مجازی و پیام‌های دوستان‌مان متوجه شدیم که متاسفانه اطلاعاتی از کاربران پونیشا نشت پیدا کرده است و در بررسی‌های اولیه متوجه شدیم که این اطلاعات مربوط به بخشی از پروفایل برخی از کاربران است، اطلاعاتی از جمله نام، نام‌خانوادگی، شماره موبایل و مواردی مرتبط با اطلاعات عمومی پروفایل کاربران.

قبل از هرچیزی باید تاکید کنیم که عمیقا بابت رخ دادن این مساله متاسفیم و این دزدی از کاربران پونیشا که بدون شک بخش بسیار مهم و بزرگی از تیم و کسب‌وکار پونیشا را تشکیل می‌دهند، یکی از ناراحت‌کننده‌ترین اتفاقات دوران فعالیت پونیشا محسوب می‌شود.

تیم فنی ما به محض اطلاع از این موضوع، مساله را از ابعاد مختلف بررسی کردند و درنهایت با توجه به فرمت اطلاعات، مشخص شد که این نشت از یکی از صفحات و یا Endpoint های وبسایت رخ داده و خوشبختانه دسترسی مستقیم به بانک اطلاعاتی و ذخیره اطلاعات کاربران رخ نداده است.

البته که پیگیری ما و تیم فنی پونیشا به اتمام نرسیده و به صورت تمام وقت در حال بررسی این مورد هستیم و به تمام کاربران اطمینان می‌دهیم به محض پیدا کردن جزئیات جدید از این مساله حتما بصورت عمومی اطلاع‌رسانی انجام خواهیم داد.

بدون شک مسئولیت این اتفاق ناراحت‌کننده بر دوش تیم پونیشاست و بابت رخ دادن این مساله بسیار متاسفیم. امنیت اطلاعات کاربران پونیشا همواره جزو مهم‌ترین و اساسی‌ترین اولویت‌های کاری ما قرار دارد و همیشه این جایگاه را خواهد داشت.

با آرزوی امنیت کامل برای همه‌مان

تیم پونیشا»

لازم است، با گسترش این موضوع و لو رفتن اطلاعات کاربر، آگاهی‌های لازم در این زمینه بیشتر شود و به کاربر داده شود تا موضوعاتی از این قبیل کمتر شود.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.