رویای زاکربرگ برای راه‌اندازی رمزارز اختصاصی به پایان رسید؛ فروش Diem به Silvergate

0

به گزارش شنبه پرس به نقل از دیجباتو، پس از ری‌برندهای متعدد، برگزاری چند جلسه رسمی کنگره و خروج چندین کارمند برجسته، رمزارز مورد حمایت متا که با نام Diem شناخته می‌شود، برای همیشه به پایان کار خود رسید.

گروه پشتیبانی Diem تایید کرد که دارایی‌های خود را با قیمت حدود 200 میلیون دلار به Silvergate فروخته است، یک بانک متمرکز بر رمزارزها که سال گذشته با متا همکاری داشته تا استیبل کوین متصل به دلار آمریکا خود را راه‌اندازی کند. «استوارت لوی»، مدیرعامل Diem در بیانیه مطبوعاتی خود اشاره کرد که تصمیم فروش آن زمانی گرفته شد که مذاکرات آن‌ها با نهادهای نظارتی فدرال مشخص کرد که این پروژه نمی‌تواند پیش برود.

او گفت: «علیرغم ارائه بازخوردهای اساسی مثبت در مورد طراحی این شبکه، از گفتگوی ما با نهادهای نظارتی فدرال مشخص شد که این پروژه نمی‌تواند پیش برود. در نهایت بهترین تصمیم رو به جلو فروش ارز Diem بود، همانطور که امروز آن را به Silvergate فروخته‌ایم.»

با این وجود فروش رمزارز Diem پایان تلاشی محسوب می‌شود که از همان ابتدا نیز با مشکلاتی مواجه شده بود. هرچند این ارز علاوه بر فیسبوک توسط شرکت‌هایی مانند اوبر که به عنوان «انجمن لیبرا» شناخته می‌شدند نیز حمایت می‌شد، اما بسیاری عقیده داشتند که این رمزارز باعث می‌شود غول فناوری بحث برانگیز از قبل نیز قدرتمندتر شود. همچنین اعضای این انجمن، تنها چند ماه پس شکل گیری، از آن خارج شدند.

هنوز مشخص نیست که فروش این دارایی چه تاثیری روی کیف پول رمزارز فیسبوک خواهد گذاشت که با نام Novi شناخته می‌شود و سال گذشته راه‌اندازی شد. در آن زمان، «دیوید مارکوس»، رئیس سابق بخش رمزارز فیسبوک اعلام کرد که این شرکت به راه‌اندازی Diem متعهد است. البته او یک ماه بعد شرکت را ترک کرد.

در همین حال «استفن کسریل»، رئیس Novi در توییتر نوشت: «مسیر Diem تا به امروز جاه‌طلبانه و چالش‌برانگیز بوده است. امیدواریم که فروش دارایی‌های انجمن به Silvergate باعث شود پروژه به چشم‌انداز خود ادامه دهد، زیرا ما هنوز به ماموریت مشارکت مالی مشترک خود اعتقاد داریم.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.