کاهش 30 میلیارد دلاری ثروت مارک زاکربرگ تنها در یک روز

0

به گزارش شنبه پرس به نقل از دیجیاتو، با انتشار گزارش مالی فصل چهارم 2021 متا، سهام این کمپانی سقوط کرد و به دنبال آن، ثروت مدیرعاملش کاهش چشمگیری پیدا کرد. مارک زاکربرگ، مدیرعامل و سهامدار عمده متا تنها در یک روز، 30 میلیارد دلار ضرر کرد و حالا ثروتی کمتر از 90 میلیارد دلار دارد.

سهام متا پس از عملکرد ناامیدکننده‌اش در فصل چهارم 2021 و البته پیش‌بینی‌اش برای درآمد پایین‌تر از انتظار در فصل اول 2022، سقوط کرد و متا نزدیک به 230 میلیارد دلار از ارزش بازار خود را از دست داد.

برای اولین بار در تاریخ 18 ساله فیسبوک، این شبکه اجتماعی با کاهش کاربران فعال روزانه روبه‌رو شده است. متا دلیل چنین موضوعی را ظهور رقبایی مانند تیک تاک و همچنین افزایش هزینه اینترنت در هند می‌داند. علاوه بر این، متا در حالی که با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کند، روی متاورس تمرکز کرده که هزینه‌های زیادی برای این کمپانی در پی داشته و سرمایه‌گذاران را ناامید کرده است.

کاهش چشمگیر ثروت مارک زاکربرگ

زاکربرگ و متا در ماه‌های گذشته شرایط بدی را پشت سر گذاشته‌اند و با فشارهای زیادی از سوی نهادهای مختلف و همچنین شرکت‌های رقیب مواجه شده‌اند. حالا با کاهش ارزش سهام متا، مدیرعامل این کمپانی بیشترین ضرر را متحمل شده است.

بر اساس شاخص بلومبرگ، مارک زاکربرگ بیش از 30 میلیارد دلار از ثروتش را تنها در یک روز از دست داده است. حالا مدیرعامل متا با ثروت 89.6 میلیارد دلاری، دهمین فرد ثروتمند جهان محسوب می‌شود و پایین‌تر از افرادی مانند وارن بافت، استیو بالمر و لری الیسون قرار گرفته است.

البته در شاخص فوربز، وضعیت برای زاکربرگ بدتر است. بر اساس لیست این وب‌سایت، زاکربرگ با کاهش ثروت 29.7 میلیارد دلاری، حالا 84.8 میلیارد دلار سرمایه دارد و در رتبه دوازدهم ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفته است. در این لیست علاوه بر استیو بالمر و لری الیسون، موکش آمبانی هم بالاتر از زاکربرگ به چشم می‌خورد.

باید منتظر ماند و دید سهام متا در روزهای آینده چه وضعیتی پیدا می‌کند. شاید ثروت مارک زاکربرگ به‌زودی به وضعیت قبلش دست پیدا کند، البته این احتمال هم وجود دارد که وضع برای مدیرعامل متا بدتر شود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.