رونمایی از تاکسی هوایی الکترونیکی Maker

0

شرکت Archer Aviation از یک تاکسی هوایی الکتریکی با نام Maker رونمایی کرد. محصولی که بنا به ادعای شرکت سازنده، می‌تواند بخشی از آینده حمل و نقل هوایی جهان را به خود اختصاص بدهد.

Maker به ۱۲ روتور مجهز شده و شباهت ظاهری زیادی به هلیکوپتر هیبریدی داشته و ۱۵۰۸ کیلوگرم وزن دارد . شرکت سازنده می‌گوید Maker می‌تواند در آینده نزدیک، برای پروازهای شهری مورد استفاده قرار گرفته و بخش زیادی از بار ترافیکی در شهرهای شلوغ را کم کند.

در این تاکسی هوایی از یک باتری ۷۵ کیلووات ساعتی استفاده شده که از قرار می‌تواند با یک بار شارژ تا ۹۶ کیلومتر را با حداکثر سرعت ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت بپیماید. شرکت Archer مدعی است که این محصول نسبت به یک هلیکوپتر، تا ۱۰۰ برابر بی‌سروصدا‌تر بوده و تنها ۴۵ دسیبل صدا تولید می‌کند.

تاکسی هوایی Maker توانایی حمل دو سرنشین را داشته اما طبق اعلام شرکت سازنده، در حال تلاش برای ایجاد نسخه دیگری از این محصول با قابلیت حمل پنح سرنشین هستند. البته Maker هنوز به مرجله پرواز آزمایشی نرسیده اما Archer قصد دارد تا در سال ۲۰۲۴ آن را به پرواز درآورد.

محصولی که توسط Archer طراحی شده، در زمره خودروهای هوایی جای می‌گیرد که شباهت زیادی به خودروهای معمولی دارند اما با این تفاوت که انرژی پرواز آن، الکتریکی است و همانند یک هلیکوپتر، قادر به پرواز و فرود عمودی است.

تاکنون چندین شرکت در جهان، موفق به طراحی و تولید چنین محصولی شده‌اند اما هنوز هیچ یک از این خودروهای هوایی، نتوانستند آماده پرواز در شهرها شوند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.