جف بزوس امسال حدود ۱۰ میلیارد دلار سهام فروخت

0

مدیرعامل فروشگاه اینترنتی غول پیکر آمازون هفته جاری سهام این شرکت را به ارزش بیش از سه میلیارد دلار فروخت.

جف بزوس فروش سهام را امسال نسبت به سال گذشته تسریع کرده است و پس از این که در فوریه سهامی به ارزش بیش از ۴.۱ میلیارد دلار را فروخت، هفته جاری بیش از ۳.۱ میلیارد دلار دیگر از سهام شرکتش را به فروش رساند و مجموع سهامی که در سال ۲۰۲۰ فروخت را به بیش از ۱۰.۲ میلیارد دلار رساند؛ در حالی که سال گذشته ۲.۸ میلیارد دلار سهام فروخته بود.

با وجود فروش اخیر، بزوس همچنان سهام آمازون به ارزش حدود ۱۷۰ میلیارد دلار را در اختیار دارد و ثروتمندترین فرد جهان شناخته می شود.

بر اساس گزارش شبکه CNBC، بزوس پیش از این گفته بود هر سال حدود یک میلیارد دلار از سهام آمازون را برای تامین مالی استارتاپ موشکی “بلو اوریجین” خواهد فروخت. مدیرعامل آمازون در فوریه صندوق زمین به ارزش ۱۰ میلیارد دلار را برای مبارزه با پیامدهای تغییرات جوی راه اندازی کرد که به دانشمندان، فعالان و سایر سازمانها کمکهای مالی خواهد کرد.

در ادامه بر اساس پرونده های انجام شده، معاملات به عنوان بخشی از یک برنامه معاملات 10b5-1 از قبل تنظیم شده انجام شده است. آمازون از اظهار نظر در مورد آخرین فروش خودداری کرد.

بزوس قبلاً گفته بود كه هر ساله حدود 1 میلیارد دلار سهام آمازون را برای تأمین بودجه راه اندازی موشك خود ، Blue Origin می فروشد. علاوه بر این ، مدیر عامل آمازون در ماه فوریه یک صندوق زمینی 10 میلیارد دلاری برای مقابله با اثرات تغییرات آب و هوایی راه اندازی کرد که به دانشمندان ، فعالان و سازمان های دیگر کمک هزینه میدهد.

در حالی که بزوس هنوز دریافت کنندگان صندوق را اعلام نکرده است ، روزنامه آتلانتیک روز سه شنبه گزارش داد که انتظار می رود بزوس به هر کدام 100 میلیون دلار (حفاظت از طبیعت ، صندوق دفاع از محیط زیست ، شورای دفاع از منابع طبیعی و صندوق جهانی حیات وحش) بدهد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.