مرگ دختر ده ساله هنگام انجام چالش خاموشی تیک‌تاک

0

سازمان حفاظت از داده های ایتالیا روز جمعه اعلام کرد که دسترسی تیک‌تاک به داده‌ها را برای هر کاربری که سن وی تأیید نشده است فوراً مسدود می‌کند.

این مقام اعلام کرد که پس از مرگ دختری 10 ساله در سیسیل، که هنگام شرکت در یک چالش به اصطلاح «خاموشی» هنگام استفاده از شبکه اجتماعی اشتراک ویدیو متعلق به چین، با «فوریت» اقدام می‌کرد.

دادستان‌ها در سیسیل در حال بررسی این پرونده هستند.

سازمان حفاظت از داده‌ها خاطرنشان كرد كه در ماه دسامبر به تیک‌تاک در مورد تخلفات متعدد، از جمله توجه كافی به حمایت از خردسالان، سهولت ثبت نام كاربران زیر 13 سال در سیستم عامل، برخلاف قوانین خاص خود عدم شفافیت توصیه كرده است. در اطلاعات داده شده به کاربران و استفاده از تنظیمات خودکار که حریم خصوصی را رعایت نمی‌کنند.

این مقام در بیانیه ای گفت: «در حالی که منتظر دریافت پاسخ بودیم، مقامات تصمیم گرفتند برای اطمینان از حمایت فوری از خردسالان در ایتالیا که در این شبکه ثبت شده اند ، اقدامی انجام دهند.»

تیک‌تاک در اوایل این ماه برخی از ویژگی‌های محرمانه محدود شده را برای کاربران زیر 18 سال ارائه کرده است، از جمله تنظیمات پیش فرض خصوصی جدید برای حساب‌های با کاربران 13 تا 15 ساله.
این شیوه های جدید، که بر کاربران در سراسر جهان تأثیر می گذارد، به دنبال اقدامی از سوی مقررات نظارتی ایالات متحده به تیک‌تاک و سایر سرویس‌های رسانه‌های اجتماعی دستور داد تا نحوه اعمال آنها بر کودکان و نوجوانان را فاش کنند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.