آمار، سوخت جدید صنعت

ارائه خدمات جدید ایردا در هاب رسانه‌ای اینوتکس

0

استارتاپ ایردا که از سال 1398 کار خود را در حوزه خدمات آماری آغاز کرده، پس از محصول پایگاه جامع آمار رسمی کشور و خدمت تحلیل داده، امسال سه محصول جدید را معرفی می کند. این محصولات در راستای تکمیل زنجیره خدمات آماری بوده و مکمل دیگر محصولات خواهند بود. علی زرکش مدیرعامل استارت‌آپ ایردا با حضور در هاب رسانه‌ای نمایشگاه اینوتکس، به ارائه محصول خود و خدمات جدیدی پرداخت که در بستر این پلت‌فرم آماری ارائه می‌شود.

طبق صحبت‌های مدیرعامل ایردا، سه خدمت جدید به این استارت‌آپ اضافه شده که می‌تواند برای کسب و کارها، نهادها و شرکت‌هایی که به آمار تخصصی سر و کار دارند کارآمد باشد. این خدمات شامل بخش‌های زیر است:

  1. خدمت آمار سفارشی: این خدمت که برای نخستین بار در ایران از سوی ایردا ارائه می شود، طی سال 1399 به صورت آزمایشی آغاز به کار کرده و پس از رفع نواقص، امسال به صورت رسمی به زنجیره محصوالت ایردا اضافه شد. مخاطبین این خدمت، دانشجویان، محققین، شرکت های فعال در حوزه های اقتصادی و صنعتی و اندیشکده ها و موسسات تحقیقاتی خواهند بود که به صورت انحصاری، آمار خاص و تخصصی را جمع آوری و به صورت انحصاری در اختیار آنها قرار خواهد داد.
  2. خدمت تحقیقات بازار: با وجود یک پایگاه داده بزرگ آماری و توانایی تیم ایردا در جمع آوری و تحلیل آمار مستند، جای خالی یک خدمت مکمل، یعنی تحقیقات بازار خالی بود. در همین راستا و از اردیبهشت 1400 خدمت تحقیقات بازار با هدف کمک به افراد حقیقی و حقوقی مختلف و در راستای جلوگیری از اتلاف انرژی تیم ها و منابع مالی این افراد، به زنجیره خدمات ایردا اضافه گردید. لازم به توضیح است که تیم تحقیقات بازار ایردا همگی جزو باسابقه ترین افراد در این حوزه هستند.
  3. وبسایت انگلیسی: باتوجه به فضای جاری حاکم بر روابط خارجی کشور و تمایل سرمایه گذاران خارجی پیرامون بازگشت به فضای اقتصادی ایران، جای خالی یک پایگاه آمار معتبر و رسمی به زبان انگلیسی جهت شناساندن فضای فعلی در قالب آمار به شدت احساس می شد. در همین راستا و همگام با نزدیک شدن به این موقعیت مناسب، بزرگترین پایگاه آمار رسمی کشور به زبان انگلیسی توسط ایردا آغاز به کار کرد. در این پایگاه، بیش از 18 هزار عنوان آمار رسمی از بیش از 75 منبع رسمی جمع آوری شده و در 27 دسته بندی اصلی (همانند وبسایت فارسی ایردا) به مخاطبین خارج از کشور ارائه شده است. این محصول پس از آزمایش های اولیه و رفع نواقص، از اردیبهشت 1400 بارگذاری شده و در دسترس عموم قرار گرفته است.

فرهنگ ارائه آمار در کسب و کارها

علی زرکش یکی از مشکلات پیش روی خود را نبود فرهنگ ارائه آمار از طرف شرکت‌های مختلف و همچنین استارت‌‌آپ‌ها عنوان کرد. به گفته مدیرعامل ایردا، در حال حاضر در جهان این رویکرد وجود دارد که «آمار، سوخت جدید کسب کارها و صنعت است» اما متاسفانه هنوز فرهنگ ارائه آمار و تحلیل درست آماری وجود ندارد. برای همین بهتر است که کسب و کارها، مخصوصا استارت‌‌آپ ها، همکاری بیشتری در این زمینه داشته باشند تا بتوانیم در کنار هم این فرهنگ و استفاده درست از آمار را در اکوسیستم استارت‌آپی ایران جا بیندازیم.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.