FTC قوانینی برای تبلیغات اینفلوئنسرها در رسانه‌های اجتماعی وضع کرد.

کمیسیون تجارت فدرال قوانینی را برای زمان و چگونگی تبلیغات اینفلوئنسرها در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرد.

0

سند (۱۰۱ افشاگری برای اینفلوئنسرها در رسانه‌های اجتماعی)، راهنمایی‌هایی را درباره تبلیغ کردن به اینفلوئنسرها ارائه می‌دهد، طبق این سند، وظیفه اینفلوئنسرها این است که شفاف باشند.

طبق گفته FTC، این قوانین به منظور حفاظت از مصرف‌کنندگان در برابر تبلیغات فریبنده، ضروری هستند. بسیاری از مصرف‌کنندگان به توصیه‌های اینفلوئنسرها در تصمیمات خرید خود اطمینان می‌کنند، در همین زمینه، Michael Atleson کارمند کمیسون تجارت فدرال با تأکید بر حمایت از مصرف‌کننده می‌گوید: مصرف‌کنندگان باید بدانند هنگامی که یک برند وجهی را به یک اینفلوئنسر پرداخت می‌کند، به دنبال این است که تأیید مصرف‌کنندگان را به دست آورد.

طبق گفته این کارمند FTC، اگرچه این راهنمای جدید، قدرت قانونی در اختیار ندارد، اما می‌تواند به اینفلوئسرها کمک کند که مطابق قانون رفتار کنند.

مهم‌ترین نکته‌ای که در این سند به اینفلوئنسرها گوشزد می‌شود، سادگی و شفافیت است. به عنوان مثال در ابتدای پست‌هایی که منتشر می‌کند، هشتگ تبلیغات (#ad) را اضافه کنند تا مخاطب از همان آغاز بداند که با یک پست تبلیغاتی روبه‌رو شده است.

Atleson اضافه می‌کند شرکت‌هایی که جهت تبلیغات خود به اینفلوئنسرها وجوهی را می‌پردازند نیز باید آنها را نسبت به دستورالعمل‌های خود مطلع کنند، زیرا این طلاع‌رسانی به عنوان تأیید تبلیغی است که به اینفلوئنسر واگذار کرده‌اند. در واقع از نظر فعالیت‌های اجرایی قانون، تمرکز ما تا کنون روی تبلیغ‌کنندگان، آژانس‌های تبلیغاتی آنها و شرکت‌های روابط عمومی بوده است.

اقدامات FTC به عنوان یک قدرت مالی از راه رسیده‌ است و اینفلوسنسرها نیز همچنان بزرگ‌تر و بزرگ‌تر می‌شوند؛ به طوری که پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۲۰ بازار تبلیغات آنلاین در اینستاگرام به بیش از ۲.۵ میلیارد دلار برسد و بر همین اساس نیز نظارت بر شیو‌های تبلیغاتی آنها اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

منبع: shorturl.at/bntT6

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.