ارائه سرویس الکترونیکی احراز هویت فرزند با نام مادر

0

سازمان فناوری اطلاعات ایران خواستار همکاری سازمان ثبت احوال برای ارائه خدمت الکترونیکی احراز هویت فرزند بر اساس نام مادر شد

به گزارش شنبه پرس به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، در راستای لزوم به رسمیت شناختن نقش و حقوق مادر به عنوان یکی از والدین، سازمان فناوری اطلاعات ایران خواستار اصلاح و بهبود عملکرد برخی از خدمات دولت الکترونیکی در کشور شد.

ارائه خدمات دولت الکترونیکی به صورت یکپارچه و انسجام یافته، نیازمند بررسی رابطه فرزندی و والد و به خصوص مادر است. اما در حال حاضر داده‌های مبتنی بر نام مادر در مرکز ملی تبادل اطلاعات (NIX) قابل ارائه نیست که این مساله در مواردی از قبیل سرپرستی خانوار توسط مادر، باعث بروز مشکلات عدیده و ایجاد نارضایتی‌هایی می‌شود.

بنابراین ارائه وب سرویس‌های مختلف ارتباط میان فرزند و مادر بر بستر گذرگاه خدمات دولت الکترونیک (GSB) و گذرگاه عمومی خدمات دولت الکترونیک (PGSB) یک امر لازم و ضروری است که نیازمند همکاری سازمان ثبت احوال کشور است.

ارائه این خدمت، علاوه بر اینکه گامی اساسی در جهت احترام به نقش مادر به شمار می‌رود، ارتقای کیفیت خدمات دولت الکترونیک را نیز در بردارد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.