جذب سرمایه 200 میلیاردی باسلام

0

استارتاپ باسلام که یک بازار اجتماعی آنلاین است، از دور جدید جذب سرمایه‌ خود با مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان پرده برداشت. «احمد عادلی»، عضو هیات مدیره و هم‌موسس باسلام، در همین رابطه به دیجیاتو گفت که ۴ سرمایه‌گذار، با یک سرمایه‌گذاری مشترک، این مبلغ را تامین کرده‌اند

به گزارش شنبه پرس به نقل از دیجیاتو، عادلی تاکید می‌کند کل سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومان است که بخش کوچکی از آن (حدود ۱۰ درصد)، مربوط به واگذاری سهام از سوی سهام‌داران اولیه به سهام‌داران جدید است. هم‌موسس باسلام به دیجیاتو می‌گوید این دور، یک سرمایه‌گذاری مشترک از سوی هلدینگ مبین، صندوق پیشگام، کران کپیتال و عطا استیل بوده است.

او در خصوص چگونگی دور هم جمع شدن این ترکیب به دیجیاتو گفت: «پیشگام چون یک صندوق بورسی است، شرکای مختلفی را برای این راند جمع کرد و ما هم از این بابت خوشحالیم؛ چراکه هم سرمایه‌گذاران بخش خصوصی وارد شدند و هم اینکه این مجموعه‌ها، تجربه حضور در بورس را دارند و سهامی عام هستند. امیدواریم بتوانیم از دانش این مجموعه‌ها و همینطور تجربه‌های آن‌ها برای ورود به بازار سرمایه استفاده کنیم.»

عضو هیات مدیره باسلام در پاسخ به این سوال که نگاه باسلام جهت ورود به بازار سرمایه چگونه است، گفت: «نهایتاً همه استارتاپ‌ها این نگاه را دارند که روزی وارد بازار سرمایه شوند. هرچند این موضوع را برای آینده نزدیک در نظر نداریم اما تا ۵ سال آینده می‌خواهیم وارد بورس شویم.»

او همچنین به این سوال که ارزش‌گذاری آخر باسلام چه مبلغی بوده است پاسخ نداد و گفت توافق همه سهام‌دارن، که اکنون شامل ۴ شرکت فوق، موسسه برکت و البته بنیان‌گذاران می‌شود، این است که ارزش‌گذاری به شکل عمومی اعلام نشود.

اما نهایتاً باسلامی که حالا ۲۰۰ میلیارد سرمایه جذب کرده می‌خواهد به چه سمتی برود و چه تغییراتی را باید از آن انتظار داشت؟ عادلی در پاسخ به همین سوال گفت: «ما تجربه رشد سنگین و دوبرابری را در سال ۱۳۹۹ داشتیم. با این جذب سرمایه خوبی که انجام شده، برنامه‌های مارکتینگ مختلفی داریم تا GMV خود را به شدت افزایش دهیم و به بالای ۱۰۰۰ میلیارد تومان برسانیم. از طرفی مشغول پیش‌برد طرح ری‌برند خود هستیم، تبلیغات آفلاین سنگین‌تری خواهیم داشت و همچنین برای افزایش آگاهی برند تلاش خواهیم کرد. سرمایه‌گذاری در حوزه هوش مصنوعی هم از برنامه‌های جدی ماست چراکه سال گذشته بخشی از رشد عالی که داشتیم به خاطر همین بخش بود.»

عادلی همچنین در خصوص آخرین آمارهای این استارتاپ اعلام کرد که باسلام اکنون بیش از ۱۴۰ هزار غرفه‌دار دارد، بیش از ۳ میلیون کاربر در این پلتفرم ثبت‌نام کرده‌اند و بیش از یک میلیون کاربر تا کنون خرید داشته‌اند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.