رونمایی های اپل در WWDC 2021

0

سخنرانی سالانه کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل همواره به معرفی ویژگی های جدیدی اختصاص دارد که در پاییز به دستگاه های اپل اضافه خواهند شد؛ امسال نیز از این قاعده مستثنی نبود

به گزارش شنبه پرس به نقل از گیزمودو، به‌زور شدن سیستم عامل اپل، iPadOS 15 ، macOS Monterey ، watchOS 8 ، افزودن ویژگی های جدید به خانه هوشمند ، بهبود اساسی Safari و برنامه Health از مله این موارد بود.

iOS 15 آیفون را کمتر آزار دهنده می کند

پاییز امسال ویژگی های جدیدی به سیستم عامل iOS 15 افزوده می شود که شاید بزرگترین ویژگی، ترغیب ما به استفاده کمتر از تلفن هایمان باشد. به جای گزارشات Screen Time، ویژگی Focus در iOS 15 ممکن است باعث شود از تلفن خود به روش های مفیدتری استفاده کنیم. نمایه های کار و شخصی از هم جدا شده که باعث می شود اعلان های اپلیکیشن های مربوط به آن پروفایل ها در دوره های خاص زمانی در طول روز ارائه شوند؛ به این معنی اعلان های کاری در طول ساعت کاری و موارد سرگرم کننده را بعد از آن مشاهده خواهید کرد. اپل همچنین هشدارها را در یک خلاصه اعلان جمع می کند ، تا در زمان انتخابی شما ارسال شود (پیام ها همچنان به صورت عادی ارسال می شوند.).

فیس تایم نیز در حال بهبودی است. در آپدیت جدید می توانید صفحه نمایش و مرورگر وب خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. همچنین کاربران ادروید نیز می توانند به فیس تایم متصل شوند، البته با استفاده از فیس تایم وب.

iOS 15 همچنین در حال تبدیل شدن به جایگزینی برای کیف پول فیزیکی شما است. اپل به زودی علاوه بر NFC برای کلیدهای دیجیتال اتومبیل، از پهنای باند گسترده نیز پشتیبانی خواهد کرد و در حال رایزنی است تا کابران بتوانند گواهینامه رانندگی یا شناسه ایالتی خود را به برنامه Wallet اضافه کنند.

macOS Monterey و یکپارچگی دستگاه های اپل

ویژگی جدیدی به نام کنترل جهانی به شما امکان می دهد با یک لمس یا موس از Mac و iPad خود استفاده کرده و این توانایی را به شما می دهد تا با کشیدن و رها کردن، پرونده ها را بین دو دستگاه منتقل کرده و در صورت نیاز، امکان به استفاده از یکی به عنوان نمایشگر دوم با امکانات را کامل می دهد.

آپدیت های دیگر

چند نکته جالب دیگر نیز وجود دارد که اپل اعلام کرده در پاییز ارائه خواهد داد و وعده داده استفاده از محصولات این شرکت را بسیار آسان خواهد کرد:

سیری به دستگاه های خانه هوشمند شخص ثالث می آید

می توانید از iPhone خود به عنوان کلید خانه استفاده کنید

Find My قادر به ردیابی AirPods Pro و AirPods Max خواهد بود

AirPods Pro با تقویت صدا و کاهش سر و صدای محیط می تواند به شنیدن مکالمات بهتر کمک کند

پشتیبانی Spatial Audio در M1 Macs و tvOS ارائه می شود

قابلیت تنظیم بلندگوهای کوچک HomePod و Apple TV 4K جدید در سینمای خانگی

طراحی مجدد Maps

برنامه Weather از ویژگی های Dark Sky برخوردار خواهد شد، از جمله ظاهر جدید و به روزرسانی های بارش دانه ای

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.