آمازون متهم به نژادپرستی و تبعیض جنسی در محل کار شد

0

دادخواست روز دوشنبه (سه شنبه در مالزی) در دادگاه فدرال ایالات متحده آمازون را به پایین نگه داشتن زنان و کارمندان سیاه پوست متهم کرد در حالی که علناً درباره ضرورت تنوع و عدالت اجتماعی صحبت می‌کرد.

شارلوت نیومن، که سیاه پوست است و در ردیف توسعه دهندگان کسب‌و‌کار بنیانگذار کم سابقه در وب سایت آمازون قرار دارد‌، گفت: وکلای دادخواست در این دادخواست گفتند: «مانند بسیاری دیگر از کارمندان سیاه پوست و زن در آمازون ، شارلوت نیومن با الگوی سیستمی تبعیض ناپذیر بر اساس رنگ پوست و جنسیت خود روبرو شد.»

نیومن خواهان رسیدگی به پرونده وی توسط هیئت منصفه و جبران خسارت نقدی نامشخص است. سخنگوی آمازون در پاسخ به تحقیق AFP گفت: «آمازون برای پرورش فرهنگ متنوع، عادلانه و فراگیر سخت تلاش می کند و این ادعاها منعکس کننده این تلاش‌ها و ارزش‌های ما نیست.»

«ما تبعیض یا آزار و اذیت از هر نوع را تحمل نمی‌کنیم و به طور کامل همه ادعاها را بررسی می‌کنیم و اقدامات مناسب را انجام می‌دهیم.»

سخنگو افزود، آمازون در حال کشف ادعاهای مطرح شده در این دادخواست است.

نیومن گفت که او چهار سال پیش به عنوان مدیر سیاست عمومی آمازون استخدام شد و به سرعت کارهایی را که معمولاً به کارمندان سطح بالاتر اختصاص داده شده بود و حقوق کمتری نسبت به همکاران سفیدپوست دریافت می‌کرد.

در ژوئن سال گذشته، او شکایت کتبی در مورد آزار و اذیت توسط یک مدیر مرد و  «نگرش‌های تبعیض آمیز» ابراز شده توسط مدیران در آمازون، با توجه به دادخواست.

بعداً در همان سال، وی شکایتی را به دفتر حقوق بشر در واشنگتن دی‌سی ارائه داد.

از جمله روش‌های آمازون می‌توان کارمندان سیاه پوست را در مشاغل کم‌درآمد در سطوح زیر مهارت‌ها و مهارتهایشان قرار داد و سپس آنها را وادار کرد که بیشتر برای ارتقا شغل منتظر بمانند.

تعدادی از زنان سیاه پوست در آمازون، و به ویژه بخش خدمات ابری آن، گفته‌اند که موهایشان را بدون رضایت لمس کرده‌اند یا به دلیل دوستانه نبودن آنها مورد انتقاد قرار گرفته‌اند.

«این تبعیض نژادی و جنسی در راهروهای شرکتی آمازون، نه فقط در انبارهای آن وجود دارد این به سادگی شکل دیگری پیدا می‌کند.»

«آمازون نتوانسته است به طور جدی با این مسائل در میان مدیریت خود کنار بیاید.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.