آمازون و مقابله با تحقیقات ضد انحصار

0

دو خرده فروشی آنلاین آمازون و فلیپ کارت که در هند با تحقیقات ضد انحصار روبرو شده‌اند، در تلاش هستند تا از طریق قانونی جلوی انجام این تحقیق را بگیرند

دو شرکت آمازون و فلیپ کارت (خرده فروشی هندی زیر مجموعه والمارت) با درخواستی قانونی، از سرگیری تحقیقات ضد انحصار (آنتی تراست) درباره روش‌های کسب وکاری خود را به چالش کشیده‌اند.

پیش از این شکایتی علیه فلیپ کارت و آمازون ثبت شد و ادعا شده است که این دو شرکت، فروشندگان را در پلتفرم‌های تجارت آنلاین خود گزینش کرده و با استفاده از تخفیف‌های وسیع روی محصولات، قوانین ضد انحصار را زیر پا گذاشته‌اند. از این رو، کمیسیون رقابت هند (CCI) در ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی تحقیقات خود در این مورد را آغاز کرد.

در آن زمان، هر دو شرکت ادعا کردند عمل خلاف قانونی انجام نداده‌اند و این درخواست سبب شد تحقیقات ضد انحصار برای بیش از یک سال به تعویق بیفتد؛ اما هفته گذشته دادگاهی در هند اجازه داد تحقیقات ادامه پیدا کند.

در درخواست تجدید نظر جدید فلیپ کارت و آمازون ذکر شده تصمیم دادگاه برای ادامه تحقیقات ضد انحصار اشتباه بوده و باید متوقف شود. این در حالی است که طبق گزارشات جدید، CCI تصمیم دارد تحقیقات ضد انحصار درباره شرکت‌های بزرگ را سرعت ببخشد. این کمیسیون تصمیم گرفته تا در خصوص اتهامات مطرح شده، هرچه سریع‌تر اطلاعات مورد نیاز را از آمازون و فلیپ کارت بخواهد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.