اختصاص ۶۰ گیگابایت اینترنت به دانشجویان

0

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از درخواست‌های فراوان مبنی بر رایگان کردن سایت دانشگاه‌ها اعلام کرد بسته ۶۰ گیگابایتی اینترنت آموزش مجازی برای دانشجویان، جایگزین رایگان‌سازی سایت دانشگاه‌ها شد.

ویروس کرونا از اسفند سال گذشته وارد ایران شد و از همان هفته‌های ابتدایی، برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس، آموزش مجازی در مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها به راه افتاد. در روزهای ابتدایی شیوع کرونا، بسیاری از کاربران خواستار امکاناتی از جمله اینترنت رایگان برای گذراندن این اوقات در منازل بودند؛ موضوعی که محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات – با آن موافقت کرد و از ارائه ۱۰۰ گیگابایت اینترنت رایگان ثابت خبر داد.

در این راستا آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: نحوه تخصیص یارانه آموزش مجازی، با توجه به شکایات متعددی که از شما دریافت کردیم، در ترم دوم تغییر کرد. با مشورتی که با وزارت علوم داشتیم به جای رایگان کردن سایت دانشگاه‌ها به هر دانشجو و طلبه، یک بسته ۶۰ گیگابایتی تقدیم می‌کنیم که می‌توانند به سایت ictgifts.ir مراجعه و ثبت‌نام کنند. مهلت ثبت‌نام فقط دو هفته است و امکان تمدید هم وجود ندارد.

در سال گذشته و همه‌گیری کرونا چند اقدام درباره رایگان کردن اینترنت برای معلمان، اساتید و برنامه شاد انجام شد تا مردم کمتر تحت فشار باشند.

با این حال بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان، دسترسی کافی به اینترنت را ندارند یا به وسایلی مثل تبلت و لپتاپ نیاز دارند که امیداوریم این مشکلات نیز حل شوند.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.