کاهش شدید ارزش سهام Zoom

0

کاهش شدید ارزش سهام Zoom و دیگر سرویس‌های دورکاری در پی آزمایش موفق واکسن کرونا

سهام Zoom و دیگر شرکت‌هایی که درآمدزایی آنها در دوران قرنطینه چند برابر شده است، پس از اعلام خبر اثربخشی فوق العاده واکسن کرونای شرکت فایزر با افت بسیار زیادی روبه رو شد.

سهام شرکت Zoom که در زمینه ارائه سرویس ویدیوکنفرانس و تماس‌های تصویری گروهی فعالیت می‌کند، روز دوشنبه ۱۷.۴ درصد کاهش یافت. سهام دیگر شرکت‌های ارائه دهنده سرویس‌های از راه دور و فروشگاه‌های اینترنتی مثل آمازون و نتفلیکس به ترتیب ۵.۱ و ۸.۶ درصد افت کرد. سهام شرکت پزشکی از راه دور Teladoc Health و شاپیفای نیز به ترتیب با کاهش ۱۳.۷ و ۱۳.۶ درصد مواجه شد.سهام شرکت Zoom Video سال جاری میلادی به خاطر خانه نشینی مردم با افزایش باورنکردنی ۶۳۵ درصدی مواجه شد. آمازون و نتفلیکس به ترتیب افزایش فوق العاده ۷۹.۲ و ۵۹.۱ درصدی سهام را در سال ۲۰۲۰ تجربه کرده بودند. سهام شرکت Teladoc و شاپیفای نیز به ترتیب با افزایش چشمگیر ۱۴۶.۲ و ۱۶۲.۸ درصد مواجه شد.

حالا و با اعلام خبر توسعه واکسن اثربخش توسط فایزر به نظر می‌رسد سرمایه گذاران با رویگردانی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات از راه دور، در حال سرمایه گذاری در شرکت‌هایی هستند که از باز شدن اقتصاد سود می‌برند. برای مثال سهام شرکت گردشگری Norwegian Cruise با افزایش ۹.۳ درصدی و خطوط هوایی «امریکن ایرلاینز» ۱۵ درصد بالا رفت.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.