زمینه سازی برای ایجاد تحول در ارتباطات منطقه

دیدار دو وزیر جوان در حاشیه اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی

0

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با وزیر حمل و نقل و ارتباطات ارمنستان راه های گسترش زمینه های ارتباطات بین دو کشور در حوزه های مختلف را بررسی کردند.

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی، امروز (چهارشنبه) صبح با وزیر حمل و نقل و ارتباطات ارمنستان دیدار کرد.

آذری جهرمی که جوان ترین عضو کابینه دولت جمهوری اسلامی ایران است در دیدار با هاکوپ آرشاکیان وزیر حمل و نقل و ارتباطات ارمنستان که با 34 سال سن یکی از جوان ترین وزرای کابینه دولت ارمنستان و حاضر در اجلاس محسوب می شود، راه های گسترش زمینه های ارتباطات بین دو کشور را در حوزه های مختلف چون مخابرات، اتصال شبکه های جهانی، توسعه استارت آپ ها و تبادل یافته های علمی را بررسی کردند.

این دیدار در قالب دیدارهای دو جانبه وزیر ارتباطات با وزرای ارتباطات کشورهای عضو سازمان اتحادیه جهانی مخابرات (ITU)، در حاشیه اجلاس WSIS انجام شد. آذری جهرمی که برای شرکت در اجلاس سران جامعه اطلاعاتی به ژنو رفته است، دیروز از انتخاب طرح شبکه علمی ایران به عنوان برترین طرح جامعه اطلاعاتی 2019 خبر داد.

عضو جوان کابینه دولت تدبیر و امید همچنین در سخنرانی خود دراجلاس سران جامعه اطلاعاتی، تحریم ها را یک اقدام تروریستی اقتصادی دانست و اظهار کرد: اقدامات یکجانبه اجباری که در مورد برخی کشورها انجام شده است، نمونه بارزی از نقض حقوق بشر و توسعه پایدار محسوب می شود. وی از تمایل ایران برای همکاری با تمام جامعه بین المللی و به طور خاص همسایگان در منطقه در حوزه های مختلف برای تسهیل و توسعه ارتباطات کسب و کار  گفت.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.