‏تاکسی‌های آنلاین به سیستمی نظم و سامان دادند که تاکسرانی موفق به نظم دادن به آن‌ نشده بود

در همایش آینده کار و کارآفرینی جوانان در ایران مطرح شد؛

0

همایش «آینده کار و کارآفرینی جوانان در ایران» در ساختمان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد.

‏تاکسی‌های آنلاین به سیستمی نظم و سامان دادند که تاکسرانی موفق به نظم دادن به آن‌ نشده بود

ژوبین علاقبند، مدیرعامل اسنپ در همایش کار و کارآفرینی جوانان ایران گفت: تاکسی‌های آنلاین به سیستمی نظم و سامان دادند که تاکسرانی موفق به نظم دادن به آن‌ نشده بود. در سال‌های گذشته حمل‌ونقل در ایران یک معضل بود. ‏در گذشته آژانس‌ها به مشتریان نرخ نمی‌دادند و راننده شخصا نرخ بالایی را با سلیقه خود تعیین می‌کرد. ‏امنیت هم به خوبی تامین نمی‌شد.

۱۶  نهاد به صورت مستقیم در حال قانون‌گذاری و آیین نامه نویسی برای کسب‌وکارهای آنلاین هستند

رضا الفت‌نسب، عضو هیئت مدیره اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی در این نشست با بیان اینکه ‏۱۶ نهاد به صورت مستقیم در حال قانون‌گذاری و آیین نامه نویسی برای کسب‌وکارهای آنلاین هستند، گفت: ‏با این همه نهاد هنوز قانون تجارت الکترونیک متعلق به سال ۱۳۸۲ است. ‏سه ماه است که قیمت گذاری خودرو در پلتفرم‌های نیازمندی متوقف شده است و دولت نتوانسته برای این موضوع راه ‌حل بدهد و پلتفرم‌های نیازمندی در حال ضرر هستند. ‏وقتی دولتی‌ها می‌گویند می‌خواهیم حمایت کنیم تن و بدنمان می‌لرزد. ‏در فضای فیزیکی ‌انواع کالا را می‌توان فروخت در فضای مجازی برای فروش آن‌ها ممنوعیت وجود دارد. ‏هر چه بخواهید شفاف کار‌ کنید به همان میزان جلوی راهت را می‌گیرند.

‏دولت هم باید استارتاپی و دانش‌بنیان باشد

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ‏دولت باید استارتاپی و دانش‌بنیان باشد تا ابتکار و خلاقیت در عرصه دولت هم شکل بگیرد، گفت: ‏از مهمترین مشکلات ما این است که در مراکز آموزشی افراد با مهارت برای کسب و کار خلق نمی‌شوند. ‏دانشجویان متناسب با نیاز کسب‌وکار تربیت نمی‌شوند. ‏خیلی از جوانان حاضر در شرکت‌های دانش‌بنیان که تحولات گسترده ایجاد کرده‌اند تربیت شده محیط آموزشی درون کشور نیستند. ‏رقابت بین بخش سنتی و مدرن در گذشته در حوزه اندیشه بوده است و امروز در حوزه کسب و کار است.

منبع: وبنا

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.