گزارش سالانه تپسل منتشر شد

تپسل، شبکه تبلیغاتی موبایل امسال نیز گزارش عملکرد سالانه خود را منتشر کرد

0

تپسل به عنوان یک شبکه هوشمند تبلیغات دیجیتال، تبلیغات بنری و ویدیویی صاحبان کسب و کارها را در اپلیکیشن های پرمخاطـب ارائه داده و با این کار به توسعه دهندگان ایرانی کمک می کند تا از طریق تبلیغات، به درآمد برسند. تپسل مجری تبلیغات در جستجوی استور کافه بازار نیز هست که در گزارش سال عملکرد شیوه های تبلیغات در جستجوی بازار مفصل به آن اشاره شده است.

از نکات جالب توجه در گزارش تپسل، نمایش بیش از پنج میلیارد تبلیغ در ماه، بیش از چهل و پنج میلیون کاربر منحصر به فرد ماهانه با بیش از سی و چهار هزار ناشر و توسعه دهنده است.

طبق آمار تپسل، نمایش تبلیغ در اپلیکیشن‌های غیر بازی از بازی‌ها با استقبال بیشتری مواجه می‌شود و مرداد ماه و آبان ماه، ماه‌های موفق‌تری برای نمایش تبلیغات بوده‌اند.

همچنین این آمار نشان می‌دهد که بیش از نیمی از کاربران (63 درصد) به اینترنت 4G دسترسی دارند و حدود سی درصد نیز اینترنت 3G دارند.

سال گذشته سال امیدوار کننده‌ای برای نمایش تبلیغات بوده است. صد و هفتاد و پنج درصد رشد در نمایش تبلیغات، چهل و پنج درصد در رشد کلیک، صد و هشتاد و شش درصد رشد در نمایش کامل تبلیغات ویدیویی و صد و سی و سه درصد رشد در نصب، گویای این رونق در تپسل است.

آمارهای تپسل نشان می‌دهد تبلیغات همسان همچنان محبوب‌ترین نوع تبلیغات بوده و در پایین‌ترین حالت خود، پنجاه و پنج درصد محبوبیت را در اختیار دارد. تبلیغات بنری در رتبه دوم است و تبلیغات ویدیویی در رتبه بعدی است.

نکته جالب آنکه سه استان تهران، فارس و خراسان رضوی در صدر تعداد کاربرانی هستند که هم بیشتر بر روی تبلیغات کلیک می‌کنند و همچنین بیشترین نصب از تبلیغات را دارند. در انتهای این دو جدول نیز مازندران و البرز دیده می‌شوند.

پیشتر اشاره کردیم که درآمد ایجاد شده برای ناشران تبلیغات، از مزیت‌های مهم تپسل به حساب می‌آید. در همین راستا، در سال گذشته، ناشران نیمی از درآمد خود را از تبلیغات ویدیویی کسب کرده‌اند، حدود چهل درصد از درآمد را از تبلیغات همسان داشته‌اند و کمتر از ده درصد را از تبلیغات بنری به دست آورده‌اند. به عبارت دیگر، با وجود آنکه تبلیغات ویدیویی از لحاظ گستردگی و استقبال از سوی تبلیغ دهندگان در رتبه میانی است اما درآمد بسیار بهتری برای ناشران دارد.

از برترین ناشران تپسل نیز می‌توان به آمیرزا، کوییز آف کینگز، منچرز و گلمراد در دسته بازی‌ها و ایرانسل من، فوتبالی و سروش پلاس در دسته غیر بازی‌ها نام برد.

سال گذشته دومین سالی بود که تپسل، تنها آژانس تبلیغاتی طرف قرارداد با بازار بود و در سال دوم فعالیت خود به دستاوردهای مهمی رسیده است.

در یک سال گذشته، از نظر میانگین هزینه کلیک تبلیغات در جستجو، ژانر نقشه و مسیریابی، آشپزی و رستوران، خانواده و خرید در صدر بودند و در انتهای این نمودار، ژانرهای بازی، فیلم و امور مالی را می‌بینیم.

از سوی دیگر، از لحاظ نرخ تبدیل تبلیغات در جستجو، امور مالی با یازده و نیم درصد در رتبه اول است، پس از آن خرید قرار دارد و در انتها، خانواده، سبک زندگی و سرگرمی را داریم.

بازی، اینستاگرام، واتساپ و بازی جدید دخترانه پرتکرارترین جستجوهای موضوعی در جستجوی بازار بوده‌اند. در همین راستا، اینستاگرام، واتساپ و دیوار پرتکرارترین جستجوهای نام اپلیکیشن در جستجوی بازار بودند.

شرح کامل گزارش سالانه تپسل را می‌توانید از اینجا ببیند.

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.