گرامیداشت هفته ملی پژوهش در پارک پردیس برگزار می شود

0

گرامیداشت هفته ملی پژوهش و فناوری، همزمان با بیست سالگی پارک فناوری پردیس از 20 الی 25 آذرماه 1400 در پارک برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، پارک فناوری پردیس همزمان با بیستمین سالگرد تاسیس خود، برنامه‌های متنوعی را برای گرامیداشت هفته ملی پژوهش و فناوری از 20 الی 25 آذرماه 1400 در نظر گرفته است.

در این هفته اساتید، دانشجویان، معلمان و دانش‌آموزان با حضور در برنامه‌های متنوع با اکوسیستم فناوری و نوآوری و دستاوردهای آن در کشور آشنا می شوند. همچنین این مخاطبان از ظرفیت ایجاد شده در جهت حمایت از پژوهش‌های کاربردی و مسئله محور، اطلاع از آخرین فرصت‌های کارآموزی/کارورزی و اشتغال در شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور عضو پارک مطلع می شوند.

 

تورهای بازدید فناوری از پارک

یکی از برنامه های هفته ملی پژوهش و فناوری برگزاری تورهای بازدید از پارک با هدف آشنایی با اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور، آشنایی با پارک فناوری پردیس، بازدید از فضای شهری و ظرفیت‌های ایجاد شده در پارک و همچنین بازدید از فضای کار اشتراکی و شرکت‌های دانش‌بنیان است.

 

برگزاری اختتامیه رویداد ملی حمایت از پژوهش‌های کاربردی و مسئله محور «ریتکس»

از دیگر برنامه های این هفته برگزاری رویداد ملی «ریتکس» با هدف حمایت از پژوهش‌های کاربردی و مسئله محور و در راستای حل نیازهای فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و فناور است. داوری طرح‌های برگزیده در 7 کارگروه سلامت و پزشکی، کشاورزی، زیست‌فناوری، برق و فناوری اطلاعات، نانو و منابع آب؛ نفت و شیمی؛ مدیریت نوآوری و فناوری برگزار می‌شود. همچنین در این رویداد برنامه‌های جانبی ازجمله سخنرانی یکی از برگزیدگان جایزه مصطفی (ص)، جلسات بین پژوهشگران و شرکت‌های فناور و رونمایی از دومین دوره جشنواره ریتکس انجام می شود.

 

رونمایی از کتاب‌های انتشارات پارک فناوری پردیس

رونمایی از کتاب‌های انتشارات پارک فناوری پردیس که در محورهای مختلف از جمله تجربیات کارآفرینی، تجربیات نظام‌های نوآوری جهان و تجربیات نظام‌های نوآوری منطقه‌ای تولید شده است، از دیگر برنامه‌های هفته ملی پژوهش و فناوری در پارک است. رشد دانش بومی در حوزه نظام‌های نوآوری جهان و انتقال تجربیات شرکت‌های موفق و درس آموخته‌های دیگر کشورها، از اهداف مورد نظر در رونماییِ این کتاب ها است.

 

سلسله نشست‌های انتقال تجربه

­همچنین به مناسبت هفته ملی پژوهش و فناوری، سلسله نشست­های نظام­‌های نوآوری موفق جهان با هدف شناخت شاخص‌­های موفقيت توسعه نوآوری در ساير کشورها و درس‌­آموزی از تجارب آن‌ها برگزار می‌شود.

 

اختتامیه طرح توانمندسازی صدف و کمپ اشتغال کارنو

یکی دیگر از برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این هفته، اختتامیه طرح توانمندسازی صدف و کمپ اشتغال کارنو می‌باشد. این برنامه‌ها با هدف توانمندسازی سرمایه‌های انسانی دانشی و با تمرکز بر دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها انجام می شود. از جمله نتایجی که برای این برنامه در نظر گرفته شده است، کمک به نقش‌آفرینی موثر سرمایه‌های انسانی در اکوسیستم فناوری و نوآوری و طراحی مسیر آینده حرفه‌ای و شغلی بر اساس استعدادها و ویژگی‌های هر فرد است.

 

رویداد Sadaf Jobmeet

رویداد Sadaf Jobmeet آخرین برنامه گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری می‌باشد. این رویداد با هدف ملاقات شغلی کارفرما و کارجو در راستای جذب افراد مستعد، توانمند و آموزش‌دیده در شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور عضو ناحیه نوآوری پردیس، برگزار خواهد شد. همچنین در این رویداد برنامه‌های جانبی ازجمله پانل‌های تخصصی شغلی، کارگاه‌های آموزشی، کوچینگ شغلی و… برای افراد حاضر در رویداد برگزار خواهد شد.

 

گفتنی است، در بازدیدها و رویدادهای حضوری، کلیه پروتکل‌­های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و فاصله­‌گذاری اجتماعی رعایت خواهد شد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر از برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری می‌توانند با شماره 02176250250 داخلی 2337 و 2338 و یا شماره 02176251065 تماس حاصل فرمایید.

هفته ملی پژوهش و فناوری، با هدف ایجاد فرصت مناسب برای توجه و تمرکز بر روی ابعاد مختلف پژوهش و فناوری در کشور نام‌گذاری شده است. از دیگر اهداف نام‌گذاری و بزرگداشت این هفته می‌توان به ترویج فرهنگ پژوهش و ارتقاء شأن و جایگاه پژوهش و فناوری و تشویق و ترغیب پژوهشگران و فناوران به تولید بیشتر علم و فناوری اشاره کرد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.