کتاب تجربیات جهانی استارتاپ‌های حوزه گردشگری و صنایع خلاق منتشر شد

دهمین جلد از کتاب‌های بررسی تجربیات جهانی شرکت‌های استارتاپی؛

1

دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی از انتشار دهمین جلد از کتاب «بررسی تجربیات جهانی شرکت‌های استارتاپی» به‌منظور بررسی تجربیات جهانی شرکت‌های استارتاپ در حوزه گردشگری با استفاده از صنایع خلاق خبر داد.

پرویز کرمی، دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به انتشار دهمین جلد از کتاب «بررسی تجربیات جهانی شرکت‌های استارتاپی» در حوزه گردشگری با استفاده از صنایع خلاق، توسط مرکز نشر دانش‌بنیان فناور بیان کرد: «گردشگری خلاق به عنوان نسل جدید گردشگری بعد از گردشگری انبوه و گردشگری فرهنگی، طلایه‌دار و پیشرو تازه‌نفس صنعت گردشگری است. گردشگری خلاق با شعار «موزه‌های کمتر، میدان‌های بیشتر» بر انجام فعالیت‌های تجربی و تعامل ژرف‌تر با زندگی واقعی فرهنگی در شهرها تمرکز می‌کند. پس در نسل سوم گردشگری، گردشگر شبیه یک شهروند رفتار می‌کند. همچنین تعریف گردشگری خلاق، برگرفته از مفهوم صنایع خلاق است که به ما اهمیت استفاده از خلاقیت و نوآوری را در اقتصاد دانش‌محور نشان می دهد.»

کرمی ادامه داد: «زنجیره فعالیت شرکت‌های استارتاپی در حوزه گردشگری از بخش‌های این کتاب است. از آنجایی که نگاه اصلی این گزارش بر روی استارتاپ‌ها و همین‌طور صنایع خلاق است، در نتیجه تمرکز بیشتر روی استارتاپ‌هایی است که با هدف‌گیری بازار خاص به فعالیت می‌پردازند.»

موضوعاتی که در این کتاب به آنها پرداخته شده است

عضو هیات نویسندگان تجربیات جهانی استارتاپ‌ها با اشاره به اینکه چالش‌ها و فرصت‌های کلیدی صنعت گردشگری از مواردی است که در این گزارش به آن پرداخته شده است، ابراز کرد: «همچنین در بخش دیگری از کتاب مسائل و راهکارهای اساسی در صنعت گردشگری بررسی می‌شود. ارائه اطلاعات در ارتباط با انواع گردشگری و مقصدهای گردشگران، بازاریابی و فروش انواع تورهای گردشگری و راهنمای سفر نیز از دیگر موضوعاتی است که در این کتاب به آن اشاره شده است.»

به گفته کرمی، 9جلد از سلسله گزارش‌های بررسی تجربیات جهانی شرکت‌های استارتاپی در حوزه‌های مختلف کسب‌وکار توسط ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش‌بنیان منتشر شده که این اقدام با توجه به توسعه زیست‌بوم شرکت‌های نوپا، دانش‌بنیان و استارتاپی به عنوان یکی از ماموریت‌های اصلی معاونت علمی و فناوری صورت گرفته است. با انتشار این مجموعه و شناخت چالش‌های پیش روی فعالان حوزه‌های مختلف در جهان می‌تواند کمکی برای شکل‌گیری و رشد پویا‌تر آنها در کشور باشد.

فایل pdf کتاب را اینجا مشاهده کنید.

 

۱ دیدگاه
  1. وحید می‌گوید

    سلام
    مرسی از زحمات شمت

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.