کارتخوان مجازی آیدی‌پی چه کاری انجام می‌دهد؟

یاسر کربلایی، رئیس هیئت مدیره آیدی‌پی توضیح می‌دهد:

0

بعد از بخش‌نامه مربوط به شاپرک و بانک مرکزی، فین‌تک‌ها به رسمیت شناخته شدند؛ کارهای مربوط به مجوزها با همکاری psp‌ها انجام می‌شود و می‌توان گفت مشکلات قانونی مربوط به فین‌تک‌ها حل شده‌اند.

آیدی‌پی درگاه پرداخت شخصی و کارتخوان مجازی است که شماره حساب و کارت و شبا افراد را به یک آیدی تبدیل می‌کند. یاسر کربلایی، رئیس هیئت مدیره استارتاپ آیدی‌پی در رابطه با خدماتی که این استارتاپ ارائه می‌کند می‌گوید: «با استفاده از این روش، امکان فروشگاهی داده می‌شود به این صورت که فروشگاه‌ها می‌توانند کالا و خدماتشان را با لینک پرداخت ارائه کنند. در صورتیکه پرداختی صورت بگیرد، پیامکی به صاحب این حساب ارسال می‌شود که حاوی اطلاعاتی مانند اینکه چه شخصی این مبلغ را واریز کرده است و چقدر واریز شده و بابت چه چیزی این مبلغ را واریز کرده است.» کربلایی در پایان اشاره می‌کند که این خدمات کاملا رایگان هستند و مدل درآمدی این استارتاپ را به این صورت توضیح می‌دهد: «500تومان کارمزد به ازای هر مبلغ تراکنش از 1000 تومان تا 50میلیون تومان که سقف انجام مبادلات است، از پرداخت‌کننده دریافت می‌شود‌‌.»

رئیس هیئت مدیره آیدی‌پی، می‌گوید: «این استارتاپ حدود 18 ماه است که شروع به کار کرده است و در حال حاضر تیمی 12 نفره دارد.» او در ادامه بیان می‌کند که امروز این استارتاپ، بیش از 50هزار پذیرنده دارد.

در رابطه با اکوسیستم فین‌تکی و مسائل خاص این زیست‌بوم، کربلایی معتقد است که بعد از بخش‌نامه مربوط به شاپرک و بانک مرکزی، فین‌تک‌ها به رسمیت شناخته شدند و ادامه می‌دهد: «کارهای مربوط به مجوز «پرداخت یاری» با همکاری psp‌ها در حال انجام است و می‌توان گفت مشکلات قانونی حل شده‌اند.»

کربلایی در پایان از اقداماتی که در آیدی‌پی به نفع پذیرنده‌ها انجام می‌شود خبر می‌دهد و می‌گوید: «در بحث کسب‌ درآمد، قابلیت‌هایی داریم که با معرفی پذیرنده‌های دیگر، به ازای هر تراکنش که پذیرنده‌های معرفی شده انجام دهند، 10درصد به شخصی که او را معرفی کرده است تعلق می‌گیرد.» او توضیح می‌دهد که فعال‌سازی این قابلیت با هدف رسیدن درآمد به دیگران است تا آنها هم در این کسب درآمد شریک باشند.

به گفته کربلایی از دیگر استفاده‌های کاربردی آیدی پی می‌توان به تسهیل روند دریافت وجه حق بیمه توسط نمایندگی‌های بیمه، گرفتن خیرات و نذوزات مردمی برای خیریه‌ها، پرداخت شارژ‌های ساختمان یا اقساط ماهانه صندوق‌های خانگی و … اشاره کرد. او در ادامه می‌گوید که از هر دو اپلیکیشن اندورید و ios در خرداد ماه رونمایی خواهد شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.