چاپ‌آقا، رقیبی تازه در صنعت چاپ؟

برگزاری اولین نشست خبری چاپ‌آقا با حضور مدیرعامل و مدیرپروژه این استارتاپ

0

مفید علت برگزاری نشست در ساختمان علی‌بابا را تنها دوستی خارج از کار و استفاده موقت از این محل برای برگزاری نشست خبری بیان کرد و گفت هیچ‌گونه سرمایه‌گذاری و شراکت کاری بین این دو استارتاپ وجود ندارد.

نشست خبری استارتاپ چاپ‌آقا، بعدازظهر روز شنبه، 8 اردیبهشت 97 برگزار شد. در این نشست رضا مفید، یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل این استارتاپ و مانی امینیان، مدیر پروژه چاپ‌آقا و جمعی از خبرنگاران حضور داشتند.

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، مفید با اشاره به سابقه 20 ساله خود در صنعت چاپ و با اشاره به این مورد که در چاپ‌آقا امکان سفارش‌دهی انواع محصولات چاپی به صورت آنلاین فراهم است، توضیح داد: «عدم وجود یک سازوکار مناسب در صنعت چاپ باعث شد تا این استارتاپ را به وجود آوریم. رسالت چاپ‌آقا ایجاد تحول در سفارش‌دهی انواع محصولات چاپی است؛ این تحول براساس شناخت کاملی که از نیازهای مشتری داشتیم، ایجاد کردیم. نیازهایی پیش‌پا افتاده‌ای که در دسترس نبودند، مانند قیمت ارائه خدمات یا محصول به مشتری که در چاپ‌آقا همیشه در دسترس است. همیشه فرایند قیمت‌گرفتن، فرایندی زمانبر بوده است که ما آن را به صورت درلحظه در اختیار مشتری قرار می‌دهیم.»

 

 

فراهم بودن شرایط دریافت روزانه 400 سفارش

بنیان‌گذار چاپ‌آقا در رابطه با این استارتاپ گفت: «شروع کار این استارتاپ اواخر سال 94 بوده است و از خرداد 95 شروع به دریافت سفارش از مشتریان کرده است. امروز 42 نفر به صورت ثابت در این استارتاپ مشغول هستند و تعداد زیادی به صورت پروژه‌ای با چاپ‌آقا همکاری می‌کنند. برنامه ما این است که تا پایان سال 97، تعداد شاغلان ثابت در چاپ‌آقا 100 نفر باشند؛ تا اینجا بخشی از کارها به صورت برون‌سپاری انجام می‌شد که با هدف انجام داخلی آنها، به این تعداد پرسنل در پایان سال خواهیم رسید.» او در ادامه گفت: «ما از ابتدا هدفمان این بود که بستر کامل آماده باشد بعد شروع به دریافت سفارشات زیاد کنیم؛ الان شرایط گرفتن روزانه 300 تا 400 سفارش را داریم.»

 

افتتاح چاپخانه چاپ‌آقا

مفید از افتتاح چاپخانه چاپ‌آقا تا 10 روز دیگر خبر داد که به گفته او با این کار، زمان تحویل محصولات کاهش خواهد داشت. او اضافه کرد: «زمان عامل بسیار مهمی برای ما است که زمان و سرمایه زیادی روی آن خواهیم گذاشت تا روز به روز به زمان تحویل کوتاهتری دست پیدا کنیم.» به گفته مدیرعامل چاپ‌آقا، این مجموعه تا به حال، 250 چاپخانه شناسایی و به صورت روزانه با 35 چاپخانه همکاری داشته است.

 

شراکت استراتژیک چاپ‌آقا

در رابطه وضعیت جذب سرمایه این استارتاپ، مفید توضیح داد: «در حال حاضر ما یک سرمایه‌گذار کوچک داریم که بیشتر حکم یک شریک استراتژیک برای ما دارد نه یک سرمایه‌گذار. این شریک، شرکتی با زیرساخت مشابه در کشور آلمان است که با داشتن این همکاری مطمئن هستیم که اگر شرایطی خاصی حتی تحریم هم پیش بیاید، ما مشکلی از نظر تامین مواداولیه و ماشین‌آلات نخواهیم داشت. قطعا در آینده به دنبال سرمایه‌گذار خواهیم بود و اولویت ما هم جذب سرمایه از سرمایه‌گذران داخلی است.»

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.