پلمپ‌های سریالی شهرداری در روزهای آخر سال

شهرداری این بار به سراغ اسپید آمد

0

در چند هفته گذشته، شهرداری به دفاتر برخی کسب‌وکارها رفته و قصد پلمپ‌شان را داشته است. امروز، شنبه ۲۴ اسفندماه شهرداری قصد پلمپ دفتر اسپید، سامانه هوشمند توزیع و تحویل مرسولات را داشت. شرکت ساماندهی شهرداری محل قرارگیری این شرکت را مناسب نمی‌داند چون اسپید جزو مشاغل پرتردد بوده و برای اهالی مزاحمت ایجاد می‌کند.

مهدی خادمی مقدم، بنیان‌گذار اسپید در این خصوص به شنبه‌پرس گفت:« سه بار کارشناسان به دفتر اسپید آمده و اذعان کردند محل قرارگیری شرکت مزاحمتی برای اهالی محل ندارد. از طرفی اسپید پروانه کسب دارد و پایان‌کار ساختمان اسپید تجاری است.» خادمی مقدم نگران وضعیت کسب‌وکار خود است چرا که از طرف شهرداری به او اعلام کرده‌اند باید محل شرکتش را هر چه سریعتر تخلیه کند.

موسس اسپید دلیل این اقدام شهرداری را مبهم می‌داند چون تاکنون هیچ گزارش مزاحمتی درباره این شرکت وجود نداشته است و ارگان‌های دیگری مانند اماکن که مسئولیتشان رسیدگی به کسب‌وکارهای مزاحم است اقدامی نکرده‌اند.

اگرچه با توجه به صحبت‌های انجام شده، اسپید توانسته چند روزی پلمپ دفترش را به تعویق بیندازد اما طبق گفته ماموران شهرداری به مدیران اسپید، این دفتر در نهایت پلمپ خواهد شد.

لازم به ذکر است مدیران این استارتاپ در راستای مسئولیت اجتماعی خود درخصوص کاهش گسترش ویروس کرونا با شهرداری تهران جلسه‌ای را برگزار کرده بودند؛ تا از طریق اسپید برخی مرسولات بهداشتی به دست مردم برسد.

این در حالی‌است که شنبه هفته گذشته اتفاق مشابهی برای شنوتو افتاد. البته دلایل شهرداری برای پلمپ دفتر شنوتو با دلیلی که برای پلمپ اسپید بیان شده؛ متفاوت است. چرا که شنوتو کسب‌وکار پرترددی نیست. شهرداری به دفتر شنوتو رفته بود چون ساختمان آن یک ساختمان مسکونی است نه تجاری در صورتی که با توجه به دانش‌بنیان بودن شنوتو، آن‌ها می‌توانند در ساختمان مسکونی به فعالیت خود ادامه دهند. با این همه در روزهای پایانی سال، شهرداری قصد تعطیلی برخی کسب‌وکارها را دارد و برای این کار همیشه بیدار است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.