پرداخت‌های الکترونیک ضابطه‌مند می‌شوند

به منظور رفع انحصار و ایجاد فضای رقابتی در شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت

0

هیات وزیران با تصویب ضرورت تدوین مقررات لازم در حوزه پرداخت‌های الکترونیک، بانک مرکزی را موظف کرد که چارچوب‌ها و ضوابط لازم برای این مصوبه را تا یک ماه آینده تدوین و ابلاغ کند.

محسن حاجی میرزایی، دبیر هیات دولت بیان کرد که جلسه شماره 121هیات وزیران در روز 13 آبان، مصوباتی در حوزه خدمات پرداخت الکترونیک داشت.

به گفته حاجی میرزایی، گسترش و بهبود دولت الکترونیک، صورت‌حساب‌های الکترونیک و پرداخت از طریق تلفن همراه موضوعی بود که در دستور کار دولت قرار گرفت تا چارچوب‌ها و ضوابطی را برای تسهیل و امنیت این کار و ایجاد رقابت مناسب در شرکت‌هایی که خدمات مربوط را ارائه می‌دهند، تعیین شود که به تصویب هیات وزیران رسید.

دبیر هیات دولت در این رابطه گفت: «بر اساس تصمیم هیات دولت، بانک مرکزی موظف شد ضوابط پرداخت خرد، کیف پول الکترونیکی و پرداخت‌های مبتنی بر انواع فناوری‌ها را تدوین کند. بانک‌ها و شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت، ملزم به رعایت این ضوابط شدند و دستگاه‌های اجرایی موظف شدند سازوکارهای دریافت وجوه خرد را از طریق شرکت‌های خدمات فناوری مالی تامین کنند.»

او ادامه داد: «بانک مرکز موظف شد برای رفع انحصار و ایجاد فضای رقابتی در شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت اقدامات لازم را انجام دهد.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.