واتساپ به‌زودی امکان انتقال چت از اندروید به iOS را فراهم می‌کند

0

به گزارش شنبه پرس به نقل از دیجیاتو، واتساپ به‌زودی به قابلیتی مجهز می‌شود که اجازه انتقال چت واتساپ از اندروید به iOS را می‌دهد. این ویژگی اخیرا در جدیدترین نسخه بتای واتساپ iOS مشاهده شده و به نظر می‌رسد که برای استفاده از آن به یک اپلیکیشن جداگانه هم نیاز دارید.

به گزارش وب‌سایت WABetaInfo، در جدیدترین نسخه بتای واتساپ برای iOS شواهدی وجود دارد که از قابلیت جدیدی برای انتقال چت از اندروید به iOS خبر می‌دهد. با این حال، ظاهرا واتساپ برای این کار از اپلیکیشنی به نام Move to iOS استفاده می‌کند که ساخت خود اپل است.

در تصویری که از این ویژگی منتشر شده، توضیحات کوتاهی درباره چگونگی انتقال چت‌ها دیده می‌شود. طبیعی است که قبل از آغاز فرآیند انتقال چت‌ها، باید به واتساپ مجوز دهید که به تاریخچه گفتگوهای شما دسترسی داشته باشد

فرصت انتقال چت واتساپ از اندروید به iOS را از دست ندهید

به نظر می‌رسد که مشاهده قابلیت انتقال چت‌ها فقط یک بار امکان‌پذیر است و اگر این مرحله را در زمان راه‌اندازی واتساپ رد کنید، شانس انتقال گفتگوها را از دست می‌دهید. متاسفانه فعلا مشخص نیست که کدام نسخه‌های واتساپ با این ویژگی سازگار خواهند بود. همچنین نمی‌دانیم که قابلیت انتقال چت از اندروید به iOS چه زمانی در دسترس قرار می‌گیرد.

واتساپ اولین بار با همکاری سامسونگ به گوشی‌های سری گلکسی اجازه داد تا امکان دریافت چت‌ها از گوشی‌های اپل را داشته باشند. در ادامه گوگل هم اعلام کرد که کاربران گوشی‌های پیکسل می‌توانند چت‌های واتساپ را از iOS به اندروید منتقل کنند.

افزون بر این، محصولاتی که در ادامه به‌صورت پیش‌فرض با اندروید 12 به بازار می‌آیند هم می‌توانند از این قابلیت بهره‌مند شوند. اما حالا باید منتظر بمانیم تا ببینیم ویژگی یادشده چه زمانی از نسخه بتا به نسخه پایدار منتقل می‌شود و به‌صورت عمومی قابل استفاده خواهد بود.

کاربران واتساپ سال‌هاست که در انتقال سابقه چت‌های خود بین اندروید و iOS مشکل دارند. ولی حالا ظاهرا بالاخره راهکاری به‌طور رسمی برای رفع این مشکل معرفی خواهد شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.