نصب در یک قدمی با تبلیغات در جستجوی بازار

0

مدیر محصول کافه بازار: پارامترهایی مثل نرخ تبدیل نصب CTR در نمایش مهم است و پارامتر های کیفی در نمایش اثر گذار هستند

تبلیغات در جستجو امکان تازه‌ای است که کافه بازار ارائه کرده تا کسب‌وکارهای اینترنتی فرصت بیشتری برای ارائه محصول خود داشته باشند.

بعد از تمرکز جدی کافه‌بازار روی بخش ویدیو، راه‌اندازی بخش تبلیغات در جستجوی کافه بازار را باید یکی از بلندترین گام‌های این مجموعه در سال‌های اخیر دانست. مدیران کسب و کارهای اینترنتی می‌توانند با بهره‌گیری از امکان تبلیغات در جستجو، اپلیکیشن خود را در معرض میلیون‌ها نفری که روزانه در کافه بازار جستجو می‌کنند قرار بدهند. در ادامه گفتگوی محمد حسین جوادی مدیر محصول کافه بازار را با شنبه پرس می خوانید.

بازار پلتفرمی دو سویه

محمد حسین جوادی یکی از مدیران محصول  کافه بازار با بیان اینکه کافه بازار پلتفرمی دوسویه است که هم به کاربر و هم توسعه دهنده سرویس می دهد در خصوص دلیل راه‌اندازی این امکان به شنبه پرس گفت: بخش جستجوی کافه بازار پر استفاده‌ترین مسیر برای نصب اپلیکیشن است. از آنجایی که تعداد اپلیکیشن‌ها و کیفیت آنها در سال‌های اخیر بسیار بالا رفته است بخش تبلیغات در جستجو را راه‌اندازی کردیم تا کسب و کارها همانطور که در بیرون برای به دست آوردن کاربر رقابت می‌کنند، در بین کاربران روزانه کافه بازار نیز به رقابت بپردازند و کاربر خود را پیدا کنند.

وی در خصوص ویژگی‌های و نحوه پیاده سازی این امکان هوشمند در بازار گفت: این امکان براساس رفتار کاربر پیاده‌سازی شده، با توجه به نیاز مخاطب و کلمه‌ای که جستجو کرده، به او مرتبط‌‌‌ترین برنامه پیشنهاد خواهد شد. با استفاده از روش second bid قمیت نهایی محاسبه می شود، پارامترهایی مثل نرخ تبدیل نصب CTR در نمایش مهم است و پارامتر های کیفی در نمایش اثر گذار هستند.

او در خصوص تاثیر امکان تبلیغات در جستجو بر کیفیت اپلیکیشن کافه بازار گفت: یکی از مهم‌ترین ملاک‌های ما در کافه بازار برای طراحی پیاده‌سازی تبلیغات در جستجو حفظ و افزایش رضایت کاربر است. مرتبط بودن مقصود کاربر و محتوای ارائه شده توسط ما، بدون شک، حس رضایت کاربر را به‌شدت افزایش می‌دهد، ما با راه اندازی این امکان به دنبال این هستیم که از طرفی رضایت کاربران را افزایش بدهیم و از طرف دیگر اپ‌ها و بازی‌های خوبی که کمتر امکان دیده شدن دارند، نمایش بدهیم. یکی از شاخص‌های مهمی که در بخش تبلیغات جستجوی کافه بازار پیاده‌سازی شده هم کیفیت برنامه هم ارتباط آن با کلیدواژه‌ای که کاربر جستجو می‌کند.

محمد حسین جوادی ویژگی منحصر به فرد امکان تبلیغات جستجو در کافه بازار را اینطور معرفی کرد: ویژگی منحصر به فرد این امکان عدم تقلب است. از آنجایی که مسیر تبلیغات کاملا در پلتفرم کافه بازار پیاده‌سازی شده کمترین احتمال تقلب وجود دارد.

آمار امکان فعالیت

جوادی آمار سه ماه اول از فعالیت این امکان در کافه بازار را اینطور برشمرد:نرخ۲۰۰۰ پیشنهاد(bid) )از طرف بیش از ۱۱۰۰ برنامه، نرخ تبدیل نصب میانگین بالای ۵ درصد، افزایش بیش از ۳۰۰ هزار نصب هفتگی تا اسفند ۹۷، میانگین قیمت نصب مابین ۹۰۰ تا ۳۰۰۰

مدیر محصول این بخش از بازار لیست نرخ تبدیل نصب در تبلیغات بازار در دسته های مختلف را تا اسفند ۹۷ اینطور بر شمرد:دسته امور مالی ۸ درصد، دسته رفت و آمد ۹ درصد، دسته موسیقی و صدا ۱۴/۱۱ درصد، دسته خرید ۲۵/۱۶

به طور کلی میانگین نرخ تبدیل نصب در امکان تبلیغات در جستجوی کافه بازار تا کنون بالاتر از پنج درصد بوده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.