نشست آموزش سامانه مدیریت مجوزها و گزارشات پیش فروش خودرو برگزار شد

0

نشست معرفی سامانه مدیریت مجوزها وگزارشات پیش فروش خودرو در روز یکشنبه مورخ  1398/09/17 با حضور آقای امیری سرپرست معاونت تسهیل تجاری و توسعه کاربردها، آقای عسکری مدیر پروژه سامانه، جمعی از کارشناسان سامانه جامع تجارت و نمایندگانی از شرکت های مختلف خودروسازی برگزار گردید.

در ابتدا، آقای امیری به ارائه توضیحاتی پیرامون اقدامات قبلی انجام شده در راستای راه اندازی سامانه و ابعاد مختلف آن پرداختند و سپس با اشاره به نشست قبلی اعلام نمودند که سامانه آماده بهره برداری می باشد.

سپس آقای عسکری، مدیر پروژه سامانه مدیریت مجوزها و گزارشات پیش فروش خودرو تاریخچه ایجاد سامانه و امکانات و اقدامات مورد انجام خودرو سازها را مطرح نمودند که از جمله آنها می توان به توضیح فرآیندهای طراحی شده در سامانه جهت درخواست و اخذ مجوز پیش فروش، نحوه ارسال اطلاعات پیش فروش های انجام شده و همچنین ثبت اطلاعات آماری عملکرد تولید و پیش فروش اشاره نمود.

از مزایای سامانه مدیریت مجوزها و گزارشات پیش فروش خودرو می توان به تسهیل و تسریع در درخواست سیستمی مجوز پیش فروش خودرو به انضمام مستندات مرتبط و دریافت سیستمی مجوزهای پیش فروش خودرو، ارائه آمار پیش فروش های انجام شده و امکان گزارش گیری های متنوع اشاره نمود.

مهمترین اهداف راه اندازی سامانه:

– امکان درخواست و صدور سیستمی مجوز پیش فروش

– امکان دریافت گزارشات سیستمی متنوع

– تسهیل در فرآیندها و کاهش زمان در اخذ مجوز

– امکان ارسال اطلاعات پیش فروش های انجام شده بصورت سیستمی (وب سرویس)

در ادامه، کارشناسان سامانه جامع تجارت توضیحاتی مشروحی را پیرامون نحوه ثبت‌نام و اخذ شناسه کالا در سامانه جامع تجارت به عنوان گام نخست  جهت  ورود و بهره برداری از سامانه مدیریت مجوزها و گزارشات پیش فروش خودرو به نمایندگان خودروسازها ارائه نمودند و به سوالات مختلف حاضرین در این خصوص پاسخ دادند.

در نهایت، فرم ها و توضیحات تکمیلی نحوه اقدام در سامانه به حاضرین ارائه و سئوالات مطروحه در این خصوص پاسخ داده شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.