میوه‌باکس سرمایه جذب کرده است

علی محمدزاده بنیان‌گذار میوه‌باکس از کسب‌وکارش می‌گوید

0

تقریبا دو ماه است که موفق به جذب سرمایه از سرمایه‌گذار شخصی شده‌ایم و توانستیم به بخش تبلیغاتی و بازاریابی‌مان را تقویت و کسب‌وکارمان را توسعه دهیم.

علی محمدزاده بنیان‌گذار استارتاپ خدماتی میوه‌باکس در مورد اینکه این کسب‌وکار چرا و چگونه شکل گرفته است می‌گوید: «حدود 20 ماه پیش میوه‌باکس شروع به کار کرد. تقریبا 5-6 ماه اول تنها به دنبال ایده می‌گشتم؛ ایده‌های زیادی بود ولی در مورد هیچ‌کدام فکر منسجمی نداشتم. در رابطه با هرکدام کمی درباره مجوز گرفتن و به صرفه بودن و اینکه بازار آن چطور خواهد بود تحقیق می‌کردم. علاوه بر آن هم کاملا دست خالی بودم. از کاری که به آن مشغول بودم استعفا دادم چون قصد راه‌اندازی کسب‌وکار خودم را داشتم. تقریبا سه ماه طول کشید تا تصمیم جدی برای راه‌اندازی میوه‌باکس بگیرم.» به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، محمدزاده درخصوص مشکلات و سختی‌های مالی راه‌اندازی این استارتاپ هم توضیح می‌دهد؛ «در این مدت تمام پس‌اندازم خرج شده بود و من از صفر باید شروع می‌کردم. برای جذب سرمایه مدتی زمان گذاشتم تا به صورت قرض و از اینطرف و آنطرف کم‌کم پول گرفتم. همین مورد به تنهایی چندماه زمان از من گرفت. تقریبا یک بازه زمانی 8 ماهه صرف توسعه کار شد و از آذرماه پارسال که مصادف بود با شب یلدا، اولین سفارش را گرفتیم؛ سفارشی که شامل انار دون‌شده و میوه‌های شب یلدا بود!»

او درباره اعضا و ترکیب تیم میوه‌باکس می‌گوید: «تقریبا یک کسب‌وکار خانوادگی هستیم. 4 نفر نیروی ستادی داریم و کارگرهای بخش تولید به صورت ساعتی و روزمزد مشغول هستند که بسته به میزان سفارش‌ها از 3 نفر تا 20نفر کارگر داشته‌ایم.» او اعتقاد دارد یکی از مهمترین عوامل در موفقیت یک استارتاپ داشتن یک تیم همدل است که دقیقا کار را از خودشان بدانند و بدون چشم‌داشت و با تمام توان کار کنند.

بنیان‌گذار میوه‌باکس در مورد آخرین تحولات این استارتاپ هم به جذب سرمایه اشاره می‌کند و می‌گوید: «تقریبا دو ماه است که موفق به جذب سرمایه از سرمایه‌گذار شخصی شده‌ایم و توانستیم به بخش تبلیغاتی و بازاریابی‌مان را تقویت و کسب‌وکارمان را توسعه دهیم.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.