اسنپ و موج جدید اعتراضات

2

اسنپ تا زمان فعال شدن نقشه بومی خود برای عرضه سرویس حمل و نقل مناسب به کاربرانش به اجبار ناچار به استفاده از نقشه گوگل است. نقشه گوگل متکی بر جمع سپاری (با نظر کاربران و تایید گوگل) است. به این ترتیب شرکت اسنپ نمی‌تواند به طور مستقیم عنوان جعلی در نظر گرفته شده برای «خلیج فارس» را در این نقشه تصحیح کند.

موج جدیدی از اعتراضات کاربران در فضای مجازی بر علیه اسنپ راه افتاده است. این انتقادات در راستای قرار دادن نام مجعول «خلیج عربی» در کنار «خلیج فارس» به وجود آمده است.

«ژوبین علاقمند»، مدیرعامل اسنپ و مدیر استراتژی گروه اینترنت ایران امروز نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و در توئیترش نوشت: استفاده از هر نامی به جز «خلیج‌فارس» را محکوم می‌کند اما نقشه فعلی اسنپ، متعلق به شرکت گوگل است.

گوگل‌مپس در کنار خدمت‌رسانی به کاربران عادی، API را در قبال هزینه‌ای به کسب‌وکارها ارائه می‌دهد. اما در خرداد سال گذشته، کسب‌وکارهای ایرانی را تحریم کرد.

در حال حاضر تمام شرکت‌هایی که از خدمات گوگل مپس استفاده می‌کنند با این مشکل مواجه شده‌اند. مقایسه نقشه اسنپ با تپ‌سی و سایر استارتاپ‌های حمل و نقل این مسئله را تایید می‌کند.

عنوان خلیج ‌فارس نام بر جای مانده از کهن‌ترین منابع تاریخ است. این عنوان با شکوه امروز تبدیل به یک وجه اشتراک ملی باارزش شده که همه ما نسبت به حفظ آن مسئول و دغدغه‌مندیم.

بیانیه اسنپ

اسنپ، درباره حضور نام جعلی در نظر گرفته شده برای «خلیج فارس» در نقشه این اپلیکیشن، توضیحات زیر را ارائه می‌کند، که با هم می‌خوانیم:

به زودی با تلاش متخصصان داخلی نقشه بومی اسنپ فعال می‌شود و نام خلیج فارس با افتخار روی آن قرار می‌گیرد. امیدواریم بتوانیم با تدوین این نقشه گام بزرگی در جهت خودکفایی برداریم.

نقشه بومی اسنپ با توجه به نیازهای کاربران شخصی سازی شده است. این نقشه در مرحله آزمایشی قرار دارد و تیم فنی اسنپ در حال آماده سازی آن است.

اسنپ تا زمان فعال شدن نقشه بومی خود برای عرضه سرویس حمل‌و‌نقل مناسب به کاربرانش به اجبار ناچار به استفاده از نقشه گوگل است. نقشه گوگل متکی بر جمع‌سپاری (با نظر کاربران و تایید گوگل) است. به این ترتیب شرکت اسنپ نمی‌تواند به طور مستقیم عنوان جعلی در نظر گرفته شده برای «خلیج فارس» را در این نقشه تصحیح کند.

به امید روزی که روی هیچ نقشه‌ای در هیچ جای دنیا نامی جز «خلیج فارس» قرار نداشته باشد.

 

 

2 دیدگاه
  1. انتشارات خیلی سبز می‌گوید

    امیدوارم روز های خوب برای اسنپ و تپسی و رانندگان بدون بیمه این شرکت ها باز گردد.
    انتشارات خیلی سبز

  2. انتشارات خیلی سبز می‌گوید

    امیدوارم روز های خوب برای رانندگان بدون بیمه این شرکت ها باز گردد.
    انتشارات خیلی سبز

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.