مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت فن‌آوا برگزار شد

افزایش سرمایه 132 میلیارد تومانی به تصویب مجمع رسید

0

خیز فن‌آوا  برای حضور در 10 شرکت برتر ICT تا سال 1404

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام گروه فن‌آوا با دستور جلسه افزایش سرمایه شرکت روز یکشنبه مورخ هفتم آذرماه 1400 با حضور 31/97 درصد سهامداران برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حمیدرضا نائینی مدیرعامل گروه فن‌آوا گزارشی از برنامه‌ توجیهی گروه فن‌آوا برای این افزایش سرمایه 132 میلیارد تومانی ارائه کرد.

نائینی در بخش اول سخنان خود به اهمیت شرکت‌های حوزه ICT در جهان اشاره و بیان کرد که این شرکت‌ها سهم 33 درصدی از سهم بازار 100 شرکت برتر جهان را به خود اختصاص داده است.

به گفته نائینی، گروه فن‌آوا قصد دارد یکی از 10 شرکت برتر حوزه ICT تا سال 1404 باشد و در این مسیر طبق چشم‌اندازی که این شرکت تا سال 1402 برای خود ترسیم کرده قصد دارد افزایش سرمایه خود را در سه بخش توسعه کسب‌وکارهای کنونی این شرکت، سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای جدید و در آخر سرمایه‌گذاری خطرپذیر تقسیم کند.

طبق گفته‌های مدیرعامل گروه فن‌آوا 70 درصد این افزایش سرمایه در بخش توسعه کسب‌وکارهای گروه فن‌آوا صرف خواهد شد. در این رسته اصلی‌ترین بخش سرمایه‌گذاری نیز در حوزه پرداخت الکترونیک خواهد بود که ازجمله آن می‌توان به نوسازی پایانه‌های فروشگاهی و سرمایه‌گذاری در حوزه پوز و عرضه صندوق‌های فروشگاهی در جهت افزایش سهم بازار این شرکت اشاره کرد. همچنین ازجمله دیگر برنامه‌های این شرکت در بخش توسعه ابزارهای جدید پرداخت و عرضه اپلیکیشن موبایلی است.

بخش دیگری از این سرمایه‌گذاری نیز به سمت راهکار‌های مبتنی بر مراکز داده در نظر گرفته‌شده است که گروه فن‌آوا قصد دارد تجهیزات زیرساختی و مراکز داده خود را ارتقا دهد. در بخش دیگر نیز این شرکت قصد دارد در جهت تأمین برق سالم و راهکارهای مبتنی بر امنیت قدم بردارد. از سویی دیگر این شرکت به دنبال ارتقای سیستم سخت‌افزاری خود باهدف ورود به کسب‌وکارهای مبتنی بر ارتباطات ماهواره‌ای، بازارهای خارجی و توسعه خدمات ماهواره‌ای است. به گفته مدیرعامل گروه فن‌آوا متوسط دوره بازگشت سرمایه در بخش توسعه کسب‌وکارها دو سال در نظر گرفته‌شده است.

20 درصد افزایش سرمایه متمرکز در حوزه کسب‌وکاری جدید (NBL) 
طبق برنامه در نظر گرفته‌شده 20 درصد از میزان افزایش سرمایه برای سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای جدید در نظر گرفته‌شده است که هدف‌گذاری آن حوزه کسب‌وکاری جدید (NBL) است که گفته می‌شود اصلی‌ترین اقدام در این بخش ایجاد سامانه مالیاتی کشور در نظر گرفته‌شده است و مدت‌زمان بازگشت اصل سرمایه نیز حدود 4 سال است.

10 درصد دیگر این افزایش نیز برای سرمایه‌گذاری خطرپذیر در نظر گرفته‌شده است که مرکز نو‌آوری نواتک با تمرکز بر حوزه‌های فین‌تک، هوشمند سازی و امنیت نقش جدی را در این بخش ایفا می‌کند. در این بخش بازگشت سرمایه 5 سال در نظر گرفته‌شده است.

طبق گزارشی که هیئت‌مدیره‌ فن‌آوا به مجمع عمومی ارائه داده است این افزایش سرمایه از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی است.

در پایان این نشست افزایش سرمایه 132 میلیارد تومانی گروه فن‌آوا به رأی گذاشته شد و بارأی 75 درصد حاضران در این مجمع به تصویب رسید. همچنین با اصلاح بند 5 اساسنامه نیز سرمایه شرکت از 88 میلیارد تومان به 220 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد. طبق جزئیات مطرح‌شده در این نشست حدود 21 میلیارد تومان از این افزایش سرمایه مربوط به مطالبات حال شده شرکت و حدود 111 میلیارد تومان آن نیز آورده نقدی است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.