فعالیت ماکسیم در ایران غیرقانونی نیست

تاکسی اینترنتی ماکسیم صحبت‌های مدیرعامل تاکسی‌رانی کرمانشاه را تکذیب کرد

2

اگر ماکسیم مجوزهای لازم را برای فعالیت در کرمانشاه نداشت، آیا دادستانی امکان بازگشایی دوباره دفتر را به نمایندگان این شرکت می داد؟ برای راهنمایی دقیق ایشان را به قانون ارجاع داده که یگانه مرجع قانونی برای صدور مجوز  فعالیت شرکت‌های اینترنتی را شورای صنفی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی عنوان کرده است.

تاکسی اینترنتی ماکسیم با تکذیت صحبت‌های مدیرعامل تاکسی‌رانی کرمانشاه درخصوص غیرقانونی فعالیت این استارتاپ در ایران تاکید کرد همه فعالیت‌های این تاکسی اینترنتی با اخذ مجوزهای قانونی و صنفی انجام می‌شود. ماکسیم در اطلاعیه‌ای گفته این کسب‌وکار اینترنتی با دریافت مجوزهای لازم از شورای صنفی کسب و کارهای مجازی زیر نطر اتاق اصناف، اقدام به فعالیت در شهرهای مختلف کشورمان می‌کند.

به گزارش شنبه‌پرس متن اطلاعیه تاکسی اینترنتی ماکسیم به این شرح است:

روز گذشته سجاد سلیمانی، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه، در گفتگویی با خبرگزاری ایرنا، مطالبی را بیان فرمودند که نیاز به توضیح کامل از سوی ماکسیم دارد:

1-   ایشان در بخشی از سخنان خود به بازگشایی دوباره دفتر ماکسیم در کرمانشاه اشاره کرده و آن را به نوعی اقدامی خودسرانه عنوان کرده است. این در حالی است که بازگشایی دفتر ماکسیم در کرمانشاه با دستور دادستانی و به صورت کاملا قانونی  بوده و با حضور ماموران نیروی انتظامی و پلیس اماکن فک پلمپ شده و  دفتر  آن فعالیت خود  را از سر گرفته است.

 

2-   ایشان بهتر است پاسخ بدهند که اگر ماکسیم مجوزهای لازم را برای فعالیت در کرمانشاه نداشت، آیا دادستانی امکان بازگشایی دوباره دفتر را به نمایندگان این شرکت می داد؟ برای راهنمایی دقیق ایشان را به قانون ارجاع داده که یگانه مرجع قانونی برای صدور مجوز  فعالیت شرکت‌های اینترنتی را شورای صنفی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی عنوان کرده است. این مساله و مواد قانونی مرجوع به آن در نامه وزیر صنعت، معدن و تجارت به دادستان محترم کشور، به شکل مشروح آمده است.

 

3-  جناب سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود به دسترسی بیش از اندازه ماکسیم به تلفن‌های همراه اشاره کرده که باید گفت ماکسیم نیز به همان اندازه‌ای که سایر شرکت‌های فعال حوزه IT  در کشور، برای انجام فعالیت بدان نیاز دارند، استفاده می‌کند تا خدمات یگانه‌ای به هموطنان کشورمان بدهد.

 

4-  باید گفت در روزهایی که بنابر منویات مقام معظم رهبری همه ما ملزم به ایجاد فعالیت‌های کارآفرینانه هستیم، چگونه هزاران خانواده را از بهره‌مندی از فضای بزرگی که برای کسب درآمد دارند، محروم می‌کنیم؟ ماکسیم امروز میزبان چندین هزار راننده و صدها جوان نخبه و متخصص ایرانی است که مبتنی بر فعالیت‌های خودشان برای فردای ایران تلاش می‌کنند و از اشتغال بهره‌مند شده‌اند.

 

5-  مدیرعامل محترم تاکسیرانی کرمانشاه همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به این مساله اشاره داشته اند که ” استفاده از نرم‌افزار  و خدمات این شرکت‌ها تضمینی از لحاظ ایمنی و امنیت برای شهروندان نیست.” اما نگفته‌اند که چگونه در این چند سال اخیر فعالیت‌های مدبرانه تاکسی‌های اینترنتی منجر به رشد اشتغال و کاهش ترافیک و هوای آلوده شده است. مسائلی که تا قبل از این برای آن‌ها راهکاری مطلوب اندیشیده نشده بود . سفارش همزمان چند سفر با یک گوشی، رزرو سفرهای شهری،‌ توجه به ایمنی کودک و شان مسافر، تاکید بر اهمیت جایگاه راننده و … همه از مزایایی است که ماکسیم برای شهروندان ایرانی فراهم آورده است.

 

6-  ماکسیم به نمایندگی از چندین هزار نفری که در آن شاغل هستند، آمده است تا در کنار و برای همه اشکال مختلف حمل و نقل بستر و ابزاری مناسب باشد و اساسا فعالیت ماکسیم بر روی رونق خدمات حمل و نقل در ایران تمرکز دارد. بنابراین فرصت مناسبی برای رانندگان تاکسی در همه ایران خواهد بود تا بتوانند در این سیستم مدرن و منصف فعالیت کنند.

 

7-  در پایان ماکسیم با آرزوی موفقیت همه فعالیت‌های خلاقانه در کشور، اعلام می دارد که تنها بر اساس قانون و دریافت مجوز‌های لازم از مراجع ذی صلاح و مقامات قضایی فعالیت می‌کند و قانون مداری اصل و ریشه فعالیت های ماکسیم است.

2 دیدگاه
  1. لیلا اکبری افجه می‌گوید

    سلام به نظرم کار غیر قانونی اتفاق نیافتاده چرا که خود سازمانهای دولتی هم تا مدتی نمی دانستند فرایند اعطای مجوز و مجوزهای لازم برای شرکت های اینترنتی حمل و نقل چیست؟ ما در سامانه هوشمند حمل و نقل تاپ دی این مراحل را سپری کردیم و مشکلات متعددی را به جان خریدیدم.ولی نهایتا اعطا کننده مجوز اتحادیه است که در حال انجام است.

  2. ضیا شاهی می‌گوید

    سازمان تاکسیرانی کرمانشاه مثل اینکه ظرفیت پذیرش پیشرفت را ندارند و همچنان به سان چند دهه قبل می خواهد با مسائل روبرو شود.
    خوب است که قبل از اتهام زدن به کاری در رابطه با مزایایی آن اطلاعات بیشتری کسب کنیم.
    به امید پیشرفت روز افزون چنین سرویس های و افزایش وسعت دید مسئولین

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.