علی‌بابا، زورق و الوپیک؛ خوب‌های سال 96

حسن بندبنی، مدیرعامل استارتاپ درمانه از سالی که گذشت می‌گوید:

0

بهترین خبری که در سال 96 شنیدم، مربوط به علی‌بابا و زورق بود. به این دلیل به نظر من خبر خوبی بود که نشان داد فضا به سمتی می‌رود که فعالان این زیست‌بوم برای M&A انگیزه پیدا کرده‌اند و این مطلب برای استارتاپ‌ها و سرمایه‌گذارها بسیار مهم است.

درمانه یک استارتاپ حوزه سلامت است که از زمان راه‌اندازی تاکنون خدمات متنوعی به فعالیت‌های خود افزوده است. طبق شنیده‌ها، محبوبترین سرویس این استارتاپ ویزیت مجازی به وسیله هوش مصنوعی است. مختصری از حال و احوال درمانه و البته تحولات اکوسیستم در سال 96 را، از زبان حسن بندبنی، مدیرعامل درمانه می‌شنویم.

 

مهم‌ترین اتفاق برای درمانه درسالی که گذشت

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، بندبنی از مهمترین اتفاقی که در سال 96 درمانه شاهد آن بود به این صورت می‌گوید: «مهمترین اتفاق برای درمانه در سال گذشته، کسب عنوان برترین اپلیکیشن حوزه سلامت در جشنواره وب و موبایل ایران بود.» مدیرعامل این استارتاپ در ادامه اشاره می‌کند جذب چندهزار کاربر در این سال برای درمانه اتفاق بسیار خوب دیگری بود که نمی‌تواند به آن اشاره نکند.

 

به وجود آمدن انگیزه M&A در اکوسیستم

بندبنی از خبرهای خوبی که در اکوسیستم استارتاپی در یک سال گذشته شنیده هم اینگونه می‌گوید: «بهترین خبری که در سال 96 شنیدم، مربوط به علی‌بابا و زورق بود. به این دلیل به نظر من خبر خوبی بود که نشان داد فضا به سمتی می‌رود که فعالان این زیست‌بوم برای M&A انگیزه پیدا کرده‌اند و این مطلب برای استارتاپ‌ها و سرمایه‌گذارها بسیار مهم است.»

 

اخبار بدی که در اکوسیستم رسما منتشر نشد

بندبنی بدترین خبری که در یک سال گذشته از اکوسیستم شنبده است را بدقولی سرمایه‌گذارها نسبت به یک یا دو استارتاپ می‌داند که باعث شد تیم آنها کلا از هم بپاشد. البته او از اینکه این خبرها به صورت رسمی منتشر نشده هم گلایه‌هایی می‌کند.

 

معرفی محصول جدید در سال جدید

مدیرعامل درمانه درباره برنامه‌هایی که برای سال 97 دارد، به اضافه شدن تخصص‌های جدید به درمانه، تماس راحت‌تر با پزشک و معرفی یک محصول جدید اشاره و اضافه می‌کند که انتظار دارد این محصول نیز مانند درمانه با استقبال خوبی روبه‌رو شود.

 

خبر خوب اکوسیستم، عرضه عمومی سهام یا خرید استارتاپ است

بندبنی اکوسیستمی که دوست دارد در سال 97 ببیند را اینگونه شرح می‌دهد: «دوست دارم از اکوسیستم استارتاپی ایران در سال 97 خبرهایی همچون عرضه عمومی سهام یا خرید استارتاپ‌ها بشنوم، چراکه اعتقاد دارم شنیدن چنین اخباری نشان‌دهنده موفقیت اکوسیستم است.»

 

الوپیک؛ استارتاپ سال 96

به عقیده بندبنی، موفق‌ترین استارتاپ سال 96، الوپیک بوده است و برای توضیح علت این انتخاب هم می‌گوید: «الوپیک در سال 96 به سرعت رشد کرد و نشان داد که در مدت زمان کمی هم می‌توان رشد بسیار زیادی برای استارتاپ‌های ایرانی ایجاد کرد.»

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.