طرح جامع منطقه پیام با چشم‌انداز 20 ساله مشخص شد

در جلسه مدیران و مشاوران ارشد وزارت ICT

0

طرح جامع فرودگاه بین‌المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام برای تمامی ۳۶۰۰ هکتار اراضی پیام با چشم‌انداز ۲۰ ساله مطالعه و اجرا شد. فعالیت‌های مجموعه پیام به‌طور عمده به ۳ بخش تولید، پردازش و پشتیبانی صنعت و خدمات اقتصادی، شهرک ICT و فرودگاه مسافری و شهری (عملیات پروازی) طبقه‌بندی شده است.

طرح جامع پیام با حضور مدیران و مشاوران ارشد وزارت ICT، مدیرعامل، اعضا هیات مدیره و مدیران ارشد فرودگاه بین‌المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام و با همراهی مشاورین و کارشناسان، معرفی و مورد بررسی قرار گرفت.

نصراله جهانگرد معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه با مدیرعامل، اعضا هیات مدیره و مدیران ارشد فرودگاه بین‌المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام با اشاره به سال‌ها تلاش برای بالفعل کردن ظرفیت‌های بالقوه پیام، گفت: «با مطالعاتی که صورت گرفته و با طرح‌های موجود امیدواریم هر چه زودتر گام‌های بعدی در جهت توسعه مجموعه پیام به‌صورت بلند و مستحکم برداشته شود.»

او درباره ایجاد شهر ICT در منطقه ویژه اقتصادی پیام افزود: «وزارت ارتباطات در مجموع سیاست‌گذاری‌های خود از همان ابتدا برای پیام نقش یک هاب بین‌المللی در صنعت و ICT را مد نظر داشت که امیدواریم با مسافری شدن پیام به این اهداف بیش از پیش نزدیک شویم.»

جهانگرد درباره آینده مجموعه پیام بیان کرد: «با توجه به مطالعات صورت گرفته در سطح مدیریت پیام و نظر به حضور مشاورین بین‌المللی، امیدواریم که بتوانیم از ظرفیت‌های پیام به خوبی بهره ببریم. تا انشاء‌الله به هدف ایجاد یک منطقه پیشرو در حوزه تکنولوژی، سرآمد در حوزه دانش‌بنیان و اشتغال دانش‌آفرین دست پیدا کنیم.»

سعید زرندی مدیرعامل فرودگاه بین‌المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام نیز در این جلسه با بیان اینکه در مجموعه پیام تمام تلاش معطوف به ۲ سطح حوزه لجستیک و حوزه صنایع دانش‌بنیان یا صنایع مرتبط با تکنولوژی بود، گفت: «در سال ۹۶ شرکت‌های متعددی را در حوزه ICT و دانش‌بنیان به مجموعه پیام دعوت کردیم و باب آشنایی مقدماتی را با آنان گشودیم. از همان ابتدا وجود یک چشم‌انداز متقن در پیام احساس می‌شد. به همین دلیل مطالعه طرح جامع و طرح تفصیلی فرودگاه بین‌المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام در دستور کار قرار گرفت و اینک نسخه مقدماتی آن در همین جلسه از نظرتان خواهد گذشت.»

طرح جامع فرودگاه بین‌المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام برای تمامی ۳۶۰۰ هکتار اراضی پیام با چشم‌انداز ۲۰ ساله مطالعه و اجرا شد. در طرح جامع سعی شده است با توجه به اولویت‌های متفاوت فرودگاه بین‌المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام، کارکرد هر بخش در چشم‌انداز ۲۰ ساله تعیین شود. فعالیت‌های مجموعه پیام به‌طور عمده به ۳ بخش تولید، پردازش و پشتیبانی صنعت و خدمات اقتصادی، شهرک ICT و فرودگاه مسافری و شهری (عملیات پروازی) طبقه‌بندی شده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.