سونی از خودروی برقی خود رونمایی کرد.

سونی در یک اطلاعیه غافلگیرکننده، از کانسپت خودروی برقی خود با نام Vision-S رونمایی کرد.

0

مدل Vision-S می‌تواند از صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت را تنها در ۴.۸ ثانیه طی کند و این در حالی است که مدل برتر تسلا ۳، در ۳.۴ ثانیه به آن سرعت می‌رسد.

سونی در یک اطلاعیه غافلگیرکننده در جریان سخنرانی خود در نمایشگاه CES در لاس‌وگاس، از کانسپت خودروی برقی خود با نام Vision-S رونمایی کرد.

شرکت سونی اعلام کرده است که خودروی مذکور ۳۳ سنسور دارد، از جمله سنسور CMOS و سنسور ToF که هر دو به طور معمول در دوربین‌ها استفاده می‌شوند و به منظور تشخیص دقیق افراد و اشیاء بیرون و داخل ماشین طراحی شده‌اند.

علاوه بر این، سنسور موسوم به Solid State LiDAR نیز برای ارزیابی و ترسیم نقشه اطراف وسلیه نقلیه بوده و مانند یک رادار عمل می‌کند، به این صورت که از برخوردها جلوگیری کرده و امکان رانندگی با سرعت و مسافت امن را فراهم می‌کند.

مدل Vision-S می‌تواند از صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت را تنها در ۴.۸ ثانیه طی کند و این در حالی است که مدل برتر تسلا ۳، در ۳.۴ ثانیه به آن سرعت می‌رسد.

سونی در راستای خدمات سرگرم‌کننده داخل ماشین، یک صفحه نمایش وسیع را در قسمت جلویی ماشین، روی داشبورد، تعبیه کرده است، ضمن اینکه هر صندلی نیز یک بلندگوی داخلی دارد.

سونی اولین تولیدکننده خودرو نیست که شانس خود را در زمینه تولید ماشین‌های برقی امتحان می‌کند. کمپانی LeEco نیز در سال ۲۰۱۶ پروژه‌ای مشابه با سونی را معرفی کرد که البته این کمپانی به دلیل مشکلات مالی نتوانست ادامه دهد.

اینکه آیا این غول فناوری چینی سرانجام می‌تواند ماشین‌های برقی خود را به فروش برساند یا خیر، سؤالی است که نمی‌توان بااطمینان به آن پاسخ داد؛ اما در هر حال، طبق گفته TechCrunch به احتمال زیاد شرکت سونی سنسورها و لوازم جانبی خود را به دیگر سازندگان خودروهای برقی در سراسر جهان خواهد فروخت.

منبع: thenextweb

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.