سهم 35 درصدی اسنپ تریپ از خرید و  رزرو بلیط در بازار

0

نشست هم اندیشی «اسنپ تریپ» با حضور جمعی از مدیران این مجموعه و تعدادی از اصحاب رسانه در حوزه کسب و کار برگزار شد. در این جلسه درباره چالش‌های پیش روی اسنپ تریپ صحبت شد.

در نشست هم اندیشی «اسنپ تریپ» که به عنوان صبحانه کاری برگزار شده بود، ابتدا مدیر روابط عمومی اسنپ تریپ ضمن خوشامدگویی به نمایندگان رسانه‌های حاضر بر تعامل خبری بیشتر و ارتباط دوسویه تاکید کرد.

فرید یکانی، مدیر بازرگانی اسنپ‌تریپ، به تحول اینترنت اشیا و همچنین دسترسی آنلاین در هر لحظه از شبانه روز به بازار مورد نیاز مشتریان اشاره کرد و گفت اینترنت اشیا تحولی ایجاد کرده که منجر به تغییر سبک زندگی شده است بطوری که در هر لحظه از شبانه روز افراد می‌توانند خرید مورد نیاز خود را با بهترین کیفیت و انتخاب آگاهانه ثبت کنند. این در حالی است که این امر در تهیه بلیط و رزرو هتل بیشتر نمایان شده است چرا که به گفته رانندگان ترمینال‌های بین شهری دلالانی که همیشه به دنبال مسافر بودند و بعضا تنش‌های زیادی هم ایجاد می‌کردند دیگر حضور ندارند و نبود آنها فضای امنی را برای مسافران و رانندگان ایجاد کرده است.

اما او در ادامه به چالش‌هایی اشاره کرد که تقریبا همه کسب و کارهای استارتاپی با آن مواجه هستند. او پیش از هر موردی از درک نشدن پلتفرم از سوی افکار عمومی گلایه کرد چرا که این درک نشدن خلاءهای قانونی را ایجاد می‌کند. بطوری که به عنوان مثال تیم اسنپ و یا اسنپ تریپ  باید برای ارائه هر محصول و قابلیتی مجوزی دریافت کنند.

او باور غلط برچیده شدن برخی از کسب و کارهای سنتی را از دیگر چالش‌های پیش رو مطرح کرد که افکار عمومی باور دارد گروه اسنپ باعث بسته شدن بسیاری از آژانس‌های مسافربری شده و یا اسنپ تریپ باعث بسته شدن بسیاری از آژانس‌های هواپیمایی و دیگر خطوط مسافربری می‌شود. اما او توضیح داد که اسنپ تریپ تنها 35 درصد از سهم بازار را دارد و بسیاری از خریدها و رزروهای بلیط ازسوی آژانس‌ها انجام می‌شود.

او تغییر تفکرات مسولان و افکار عمومی را بر دوش رسانه‌ها دانست که در این فرهنگ‌سازی سهم بسزایی دارند.

بعد از آن صبا مرتضوی، از مدیران ارشد اجرایی اسنپ تریپ، معرفی‌ای از خود و نحوه ورودش به اسنپ تریپ داشت. صبا مرتضوی پیش از این در کانادا زندگی می‌کرد و برای مدت کوتاهی به ایران بازگشته بود اما ایجاد اسنپ روم و بعد از آن اسنپ تریپ باعث شد تا در ایران زندگی خود را ادامه دهد. او درحال حاضر علاوه‌بر مدیریت ارشد اسنپ تریپ، همبنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی اسنپ روم و مدیر روابط سرمایه‌گذاری گروه اسنپ هم است.

خاطره کریمیان، مدیر روابط عمومی اسنپ تریپ، در ادامه درباره نحوه ارتباط دوسویه با رسانه‌ها صحبت کرد. موضوعی که مورد نقد بسیاری از نمایندگان رسانه حاضر در جلسه هم بود.

در پایان این نشست نمایندگان رسانه‌ها از ساختمان اسنپ تریپ و بخش‌های مختلف آن بازدید کردند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.