سهام بلک‌بری کاهش یافت

اخبار جهان؛

0

تولیدکننده تلفن‌های همراه هوشمند، بلک‌بری (BlackBerry)، بیش از یک پنجم ارزش بازار خود را از دست داد و تلاش‌های این شرکت در آخرین سه‌ماهه سال، برای بازگرداندن این ارزش، بی‌نتیجه ماند.

بلک‌بری، در سال‌های اخیر، به سمت توسعه نرم‌افزارهای امنیتی و خدمات مرتبط با اینترنت اشیاء تغییر جهت داده است و به عنوان یکی از تلفن‌های همراه محبوب که امنیت را در کنار کاربرد اینترت اشیاء پوشش می‌دهد، شناخته می‌شود.

اگرچه درآمد کل شرکت در آخرین سه ماهه سال جاری،  افزایش یافت، اما درآمد ناشی از خدمات مربوط به اینترنت اشیاء، نسبت به سال‌های قبل، کاهش یافته و خصوصا نسبت به سال گذشته، ۳ درصد کاهش داشت.

طبق آمار ارائه شده، درآمد شرکت ۱۶ درصد افزایش یافته و به رقم ۲۲۴میلیون دلار رسید، اما کاهش ۳ درصدی درآمد اینترنت اشیاء، انتظارات تحلیل‌گران اقتصادی را برآورده نساخت.

جان چن، رئیس اجرایی بلک‌بری، اعلام کرد که یکی از هم‌بنیانگذاران شرکت Cylance Inc که در زمینه هوش مصنوعی و امنیت سایبری فعالیت می‌کند، بعد از شراکت با بلک‌بری در اوایل امسال، این شرکت را ترک کرد که به گفته چن، دلایل شخصی داشت؛ همچنین تمرکز بر بازسازی نیروی فروش و پرداختن به مشتریان سازمانی اینترنت اشیاء، فعالیت عمده نمایندگان فروش این شرکت را تشکیل می‌داد که این عوامل نیز در کاهش سهام بی‌تأثیر نبودند.

اگرچه ضرر ۴۳ میلیون دلاری این شرکت، تقریبا معادل۱۰ سنت سهم در سه‌ماهه پایانی آگوست می‌شود، اما به گفته تحلیل‌گران، میانگین کاهش سهام این کمپانی یک سنت در هر سهم است.

بلک‌بری جهت بهبود اوضاع مالی خود، از تغییراتی در بدنه سازمانش خبر داد که از آغاز اکتبر صورت می‌گیرد. رئیس دارایی این شرکت، استیو کاپلی (Steve Capelli) مدیر ارشد درآمد این کمپانی خواهد شد که این جابه‌جایی به دلیل ایجاد فعالیت‌های جدیدتر جهت ایجاد درآمد و توسعه تجاری صورت می‌گیرد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.