سامانه مسئولیت اجتماعی با ظرفیت اکوسیستم استارتاپی ایجاد شد

0

سامانه مسئولیت اجتماعی با هدف استفاده از ظرفیت اکوسیستم استارتاپی و جامعه خلاق و نوآور در راستای توانمندسازی افراد و گروه‌های مختلف در جامعه ایجاد شد.

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، مشکات اسدی، مشاور رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در حوزه توانمندسازی اجتماعی، درباره سامانه مسئولیت اجتماعی گفت: این سامانه به‌منظور هم‌افزایی بین عناصر اکوسیستم استارتاپی و استفاده حداکثری از توان‌ بخش خصوصی در حوزه ICT برای شبکه‌سازی و پاسخگویی به نیازهای تمامی اعضای جامعه و تقویت اکوسیستم استارتاپی کشور شکل گرفته است.

اسدی ادامه داد: با توجه به چالش‌های موجود در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش، محیط ‌زیست، توانمندسازی جوامع محلی و حمایت از گروه‌هایی با ویژگی‌های خاص مانند توان‌یابان و سالمندان، لزوم توجه صاحبان کسب‌وکار به مشکلات جامعه احساس می‌شود.

وی با تأکید بر استفاده بهینه از ظرفیت‌ استارتاپ‌ها، شرکت‌ها و افراد خلاق و نوآور گفت: تمامی افراد حقیقی و حقوقی که در اکوسیستم استارتاپی کشور فعالیت می‌کنند، این امکان را دارند تا در سامانه نوآوری اجتماعی https://noafarincsr.ir ثبت‌نام و پروفایل خود را ایجاد کنند.

مشاور رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در حوزه توانمندسازی اجتماعی، تصریح کرد: افراد می‌توانند پروژه های خود را در زمینه مسئولیت اجتماعی تعریف کنند و از این طریق با افراد خلاق در حوزه‌های گوناگون آشنا شوند و در صورت نیاز از توانمندی‌ها و پتانسیل‌های یکدیگر بهره‌مند شوند.

وی در خصوص نحوه ثبت‌نام  و ایجاد پروژه در این سامانه گفت: افراد با توجه زمینه فعالیت  سامانه مسئولیت اجتماعی (CSR) می‌توانند در ۴ حوزه آموزش، اشتغال، سلامت، مدیریت بحران و بلایای طبیعی و زیرشاخه‌های این حوزه‌ها ثبت‌نام کنند.

اسدی با تاکید بر شعار نوآوری اجتماعی در خدمت مسئولیت اجتماعی، گفت: سامانه نوآوری اجتماعی به افراد حقیقی و حقوقی که در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند در بخش‌های مختلف مانند معرفی و برندینگ، دسترسی و شبکه‌سازی، خدمات مشاوره‌ای، دسترسی به بازار، خدمات حقوقی و ارائه مجوز و ارائه تسهیلات خدمات ارائه می‌دهد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.