سامانه تأمین مالی خطرپذیر معاونت علمی و فناوری فعال می‌شود

به منظور ترغیب فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران و تسهیل در هم‌افزایی میان سرمایه‌گذاران و متقاضیان جذب سرمایه؛

1

از مزایای این سامانه می‌توان به ایجاد شبکه سرمایه‌گذاران، تشخیص مناسب فرصت‌های سرمایه‌گذاری و معرفی به سرمایه‌گذاران، دسترسی سریع سرمایه‌پذیر به سرمایه‌گذاران، ارائه ابزارها و روش‌های نوین تامین مالی و سرمایه‌گذاری اشاره کرد.

دفتر تأمین مالی و سرمایه‌گذاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نظر دارد به زودی «سامانه ملی تأمین مالی خطرپذیر معاونت علمی و فناوری کشور» را رونمایی و فعال کند.

به منظور ترغیب فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران به حضور در حوزه دانش‌بنیان و خلاق  و تسهیل در هم‌افزایی میان سرمایه‌گذاران و متقاضیان جذب سرمایه، دفتر تأمین مالی و سرمایه‌گذاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نظر دارد به زودی «سامانه ملی تأمین مالی خطرپذیر معاونت علمی و فناوری» را رونمایی و فعال کند.

از مزایای این سامانه می‌توان به ایجاد شبکه سرمایه‌گذاران، ایجاد بانک طرح‌های فناورانه و نوآورانه و خلاق، ارزیابی طرح‌ها به منظور حصول اطمینان از صحت اطلاعات، تشخیص مناسب فرصت‌های سرمایه‌گذاری و معرفی به سرمایه‌گذاران، دسترسی سریع سرمایه‌پذیر به سرمایه‌گذاران، ارائه ابزارها و روش‌های نوین تامین مالی و سرمایه‌گذاری و نیز آموزش و فرهنگ‌سازی استفاده از روش‌های کارآمد تأمین مالی اشاره کرد.

راه‌اندازی این سامانه با توجه به اهمیت سرمایه‌گذاری در توسعه اقتصادی و اجتماعی و نیاز مبرم به روان‌سازی فرایند سرمایه‌گذاری و ایجاد بستری کارآمد برای نهادها و افراد دارای پتانسیل سرمایه‌گذاری و تأمین مالی با اشخاص و شرکت‌های دانش بنیان و خلاق دارای نیاز به تامین مالی و سرمایه‌پذیر صورت می‌گیرد.

۱ دیدگاه
  1. دانشی می‌گوید

    چرا اینقدر خبر از دولتی ها میزنید؟
    این سامانه چه مشکلی از اکوسیستم برطرف میکند؟
    میخواهند یک سنگ را جلوی کارها بیندازید و ترویج آن سنگ را بکیند؟

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.