سال 96 دفاترمان را در کشورهای انگلیس و امارات راه‌اندازی کردیم

سهیل شهیدی، هم‌بنیان‌گذار پیمنت24 از اتفاقات خوب سال 96 و برنامه هایش برای سال 97 می گوید:

0

سهیل شهیدی در گفتگو با شنبه پرس از اتفاقات خوبی که در سال 96 برای پیمنت24 افتاده است، می گوید: «ثبت شرکت و راه‌اندازی دفتر در دو کشور انگلیس و امارات، تغییر دفتر تهران به مکانی بزرگتر، دو برابر شدن پرسنل مجموعه از 35 نفر در ابتدای سال 96 به 80 نفر در انتهای سال، برگزاری اولین همایش بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال که با استقبال بی‌نظیری همراه شد و همچنین اضافه شدن سرویس ارزهای رمزپایه به خدمات سایت.»

پیمنت24 یک استارتاپ فعال در زمینه پرداخت‌های آنلاین بین‌المللی است که از سال 1388 فعالیت خود را شروع کرده است. بنیان‌گذاران این استارتاپ با 8 تغییر سال در اکوسیستم استارتاپی ایران همراه شده و تغییرات سال به سال آن را در حین کار، به چشم دیده‌اند. در آستانه نهمین نوروزی که سهیل شهیدی، هم‌بنیان‌گذار این استارتاپ در اکوسیستم دیده است، سراغ او رفتیم و گپ و گفت کوتاهی با او داشته‌ایم که باهم می خواینم.

اتفاقات خوب و بد پیمنت24 در سال 96

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، سهیل شهیدی اتفاقات خوبی که در سال 96 برای پیمنت24 افتاده است را به این صورت نام می‌برد: «ثبت شرکت و راه‌اندازی دفتر در دو کشور انگلیس و امارات، تغییر دفتر تهران به مکانی بزرگتر، دو برابر شدن پرسنل مجموعه از 35 نفر در ابتدای سال 96 به 80 نفر در انتهای سال، برگزاری اولین همایش بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال که با استقبال بی‌نظیری همراه شد و همچنین اضافه شدن سرویس ارزهای رمزپایه به خدمات سایت.»

شهیدی در رابطه با اتفاقات بد سال 96 در این استارتاپ به مسدود شدن کارت‌های بانکی مشتریان توسط بانک تاجیکستان اشاره می‌کند و دلیل آن را تحرم‌ها و ورشکسته شدن بیان می‌کند.

 

اتفاقات خوب و بد اکوسیستم استارتاپی در سال 96

هم‌بنیان‌گذار این استارتاپ بهترین خبری که در سال 96 در اکوسیستم استارتاپی ایران شنیده است را وعده مسدولین مبنی بر قانون‌گذاری در حوزه فین‌تک ارزی می‌داند و اضافه می‌کند که البته هنوز این امر محقق نشده است.

به عقیده شهیدی، بدترین خبری که در اکوسیستم در سال 96 شنیده شد، تلاش برای فیلترینگ تلگرام بود.

 

برنامه‌های سال 97 برای پیمنت24

سهیل شهیدی از برنامه‌هایی که برای سال 97 پیمنت24 دارند به این صورت توضیح می‌دهد: «قرار است خدمات جدیدی در حوزه صادرات نرم‌افزار ارائه شود که این خدمت کمک شایانی به مشتریانی می‌کند که در بازارهای بین‌المللی مشغول به فعالیت هستند. از جمله این خدمات، ثبت شرکت‌های بین‌المللی و افتتاح حساب بانکی به نام صاحبین کسب‌وکارها، در اختیار گذاشتن و پشتیبانی از کلیه روش‌های دریافت وجه از خارج کشور داشته باشیم و همچنین استارتاپ خود در بازارهای بین‌المللی را راه‌اندازی خواهیم کرد.»

 

موفق‌ترین استارتاپ‌ها در سال 96

شهیدی در پاسخ به این پرسش که موفق‌ترین استارتاپ در سال 96 کدام استارتاپ بوده است می‌گوید: «جواب دادن به این سوال خیلی به نوع دید و معیاری که در نظر گرفته می‌شود، بستگی دارد؛ اگر استارتاپ‌هایی را در نظر بگیریم که بدون جذب سرمایه توانستند پیشرفت زیادی در این سال داشته باشند، قطعا پیمنت24 را یکی از موفق‌ترین‌های سال 96 می‌دانم. در صورتی‌که بخواهیم استارتاپ‌هایی که با جذب سرمایه موفق به پیشرفت زیاد شدند نام ببرم، اسنپ یا علی‌بابا از موفق‌ترین‌ها هستند. به این دلیل که به وسیله تبلیغات و بسترسازی‌هایی که انجام دادند توانستند در مدت زمان کمتری، رشد زیادی را شاهد باشند.»

 

اکوسیستم مطلوب سال 97

در مورد سال 97 و اتفاقی که شهیدی دوست دارد در اکوسیستم استارتاپی ایران بیفتد به حذف موانع پیش روی صاحبین کسب‌وکارهای اینترنتی اشاره می‌کند و برای مثال از مالیات، بیمه و مجوز نام می‌برد.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.