رویداد فینوکمپ آغاز به کار کرد

0

رویداد فینوکمپ در روز دوشنبه ۲۹ آبان با پذیرش شرکت‌کنندگان و مهمانان ویژه آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار شنبه پرس، رویداد فینوکمپ در روز دوشنبه ۲۹ آبان از ساعت ۹ صبح در مجتمع صندوق نوآوری و شکوفایی با پذیرش شرکت‌کنندگان و مهمانان ویژه آغاز به کار کرد. در این مراسم افتتارویداد، با حضور قنادپور مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا و  علی بدیعی مدیر فینووا شروع به کار کرد.

پس از قرائت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، مجری برنامه با تقدیر از همراهی حامیان این رویداد (بانک آینده، شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا، فینوتک، صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت آدانیک، شرکت رایان هم افزا، شتابدهنده فینووا و مرکز شتابدهی و نوآوری)، از مدیر فینووا به عنوان اولین سخنران این رویداد دعوت به عمل آورد.

 

علی بدیعی به عنوان اولین سخنران، به معرفی رویداد فینوکمپ و اهداف آن پرداخت. وی در بخشی از سخنان خود تاکید کرد: “مسائل را خطی نبینید و انگیزه‌های درونی خود را برای حضور در این رویداد پیدا کنید.” در بخش بعد آیدا خدیوی فرد مفهوم PFM و چگونگی تحلیل داده‌ها را تشریح کرد. مهسا خمیسی سومین سخنران این رویداد بود که پس از معرفی سندباکس فینوتک تصریح کرد: “ما در فینوتک این ابزار را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا با APIهای باز، فرایندهای بانکی خود را انجام دهید. این روند مانند بازی لگو است که با ترکیب قطعات که همان APIها هستند، می‌توانید محصولات بزرگی بسازید. اکنون سندباکس فینوتک در اختیار شماست.”

 

آرین افشار دبیر فینوکمپ، توضیحاتی درباره بخش‌های مختلف رویداد ارائه داد. او درباره زمان‌بندی کارگاه‌های آموزشی و زمان داوری ایده‌ها بیان کرد: “مدت زمان هر کارگاه‌ چهار ساعت است که دو ساعت به آموزش مستقیم و دو ساعت به استفاده از مربی‌گری و پرسش و پاسخ اختصاص خواهد یافت. امروز مرحله نخست انتخاب ایده‌ها صورت می­پذیرد و روز پنجشنبه ایده‌های منتخب وارد فاز طراحی و ساخت محصول می‌شوند. همچنین تیم ها از روز پنجم تا سیزدهم آذرماه فرصت دارند تا بر روی MVP خود کار کنند.”

در ادامه رویداد سارا سام‌خانی به اهمیت تیم در موفقیت محصول اشاره کرد و افزود: “تیم‌ها مهم‌تر از ایده هستند. ساختن تیم خوب و متمایز، سخت است. ما تیمی کار می‌کنیم چون برآیند تیم فراتر از برآیند مجموع تک تک افراد است. هم‌افزایی حاصل از تیم بسیار مهم است. اهمیت این مطلب که تیم چگونه کار می‌کند بیش از این است که تیم روی چه موضوعی کار می‌کند.” وی در ادامه گفت: “نتیجه تحلیل گوگل در بررسی عوامل موفقیت تیم، امنیت روانی در تیم، قابل اتکا بودن، شفافیت و معناداری است. این در حالی است که امنیت روانی با فاصله زیاد مهم‌ترین رکن موفقیت تیم بوده است. افراد باید در تیم احساس کنند که راحت می‌توانند نظر و توانایی­های خود را ابراز کرده و به این مفهوم دست پیدا کنند که در تیم خودسانسوری وجود ندارد.”

شرکت‌کنندگان پس از پذیرایی برای شرح ایده‌های خود در سالن کار حضور یافتند و در قالب طرح گرافیکی ایده‌های خود را ترسیم کردند. افراد در این فضا می‌توانستند درباره ایده‌ها اظهار نظر کنند تا ایده‌ها به مفهوم مدیریت مالی شخصی نزدیک شوند. صاحبان ایده، برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان کسب و کار در این بخش از رویداد، پویا و پرانرژی با یکدیگر به بحث و تبادل نظر پرداختند.

نخستین روز رویداد فینوکمپ با ارائه ۳۳ ایده توسط شرکت‌کنندگان ادامه یافت. آن‌ها سه دقیقه فرصت داشتند تا ایده خود را مطرح کنند. داوران در پایان این بخش و پس از گفتگو با یکدیگر، ۲۵ ایده را برای راه‌یابی به مرحله بعد انتخاب کردند. صاحبان ایده‌های منتخب در آخرین بخش با برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان کسب و کار گفتگو کردند تا تیم‌ خود را تشکیل داده و در روزهای آتی طراحی محصول خود را آغاز نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت finnocamp.com و کانال تلگرام و اینستاگرام به نشانی finnocamp مراجعه نمایید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.