رویداد بین‌المللی «اینوکس کیش 2018 » در حال برگزاری است

با حضور 360 شرکت داخلی و خارجی

0

در قالب این رویداد، ضمن معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور، 360 شرکت داخلی و خارجی آخرین توانمندی‌های و دستاوردهای خود را در زمینه‌های اقتصادی، بورس، بانک، بیمه، خصوصی‌سازی، سرمایه‌گذاری و امکانات مالی در گستره 21 هزار متربع به نمایش گذاشته‌اند.

دهمین نمایشگاه بین‌المللی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور با عنوان «اینوکس کیش 2018» و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی با مشارکت 360 شرکت داخلی و خارجی روز دوشنبه 30 مهرماه در مرکز همایش‌های جزیره کیش آغاز به کار کرد .

آیین گشایش این رویداد اقتصادی با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهوری، دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی‌سازی، رئیس اتاق بازرگانی، معاون اقتصادی وزارت امور خارجه، استاندار هرمزگان، رئیس شورای عالی بیمه مرکزی، مدیران و فعالان بخش‌های مختلف اقتصادی کشور در مرکز همایش‌های بین‌المللی جزیره کیش برگزار شد.

در قالب این رویداد، ضمن معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور، 360 شرکت داخلی و خارجی آخرین توانمندی‌های و دستاوردهای خود را در زمینه‌های اقتصادی، بورس، بانک، بیمه، خصوصی‌سازی، سرمایه‌گذاری و امکانات مالی در گستره 21 هزار متربع به نمایش گذاشته‌اند.

 

اهداف اینوکس کیش 2018

گسترش تعاملات بین‌المللی بازار سرمایه، جذب سرمایه، تمرکز بر راهکارهای تامین مالی پروژه‌ها، افزایش تولید داخلی، توسعه کارآفرینی و رشد صادرات کشور از طریق مشارکت بازار سرمایه، توانمندسازی شرکت‌های بخش خصوصی در مواجه با چالش‌های اقتصادی پیش رو از جمله محورها و اهداف این نمایشگاه عنوان شده است.

تقویت حوزه فناوری‌های دانش‌بنیان، مباحث مربوطه به ارزهای دیجیتال، چگونگی و نحوه تراکنش‌های بین‌المللی در فضای جدید پیش رو، تبیین جایگاه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در توسعه تجارت و جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، مدیریت فنی-حقوقی مراودات بین‌المللی در سایر محدودیت‌های تجاری، بررسی روش‌های همکاری بنگاه‌های کوچک و متوسط ایرانی با شرکای خارجی از دیگر اهداف نمایشگاه بین‌المللی اینوکس کیش است.

همچنین برگزاری 28 نشست تخصصی و همایش بین‌المللی با حضور بیش از 100 سخنران برجسته داخلی و 25 سخنران بلند پایه بین‌المللی، استقبال شرکت‌های بزرگ خارجی و داخلی، حضور هیات‌های دیپلماتیک بیش از 15 کشور دنیا بیانگر اهمیت این رویداد بزرگ اقتصادی در عرصه ملی و بین‌المللی است.

 

فرصتی مناسب برای هم‌افزایی و گسترش تعاملات داخلی و بین‌المللی

محمد رضا سعیدی، معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد کیش، مشارکت و همکاری نهادهای تاثیرگذار اقتصادی دولتی و بخش خصوصی کشور از جمله سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، سازمان خصوصی‌سازی، انجمن مالی اسلامی ایران، REDMoney Group، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، پژوهشکده بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت Capital Intelligence، انجمن شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری و نظارت بر طرح‌ها، معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه، شرکت Dentons Europe LLP، شرکت بورس اوراق بهادار تهران، شرکت فرابورس و بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها در نشست‌ها و همایش‌های جانبی رویداد KishINVEX 2018 خبرداد و آن را از شاخصه‌های کیفی این نمایشگاه ذکر کرد.

سعیدی، با اشاره به شرایط خاص اقتصادی کشور، برگزاری این رویداد بزرگ را با حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، نخبگان و کارشناسان اقتصادی کشور، فرصت مناسبی برای هم‌افزایی و گسترش تعاملات داخلی و بین‌المللی، همچنین معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی دانست.

 

فرصتی برای شناسایی اقتصاد ایران به جهانیان

کارشناسان و صاحب‌نظران مسائل اقتصادی، نمایشگاه کیش اینوکس را فرصتی برای شناسایی اقتصاد ایران به جهانیان می‌دانند و معتقدند این نمایشگاه می‌تواند فرصت خوبی برای شناخت موانع، زیرساخت‌ها و همچنین شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در کشور باشد.

نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری کیش طی سال‌های اخیر امکان تبادل نظر، افزایش آگاهی و شناخت از فرصت‌ها، ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بخش مالی و چگونگی تامین منابع مالی، شناسایی زمینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری را فراهم کرده و موجب ارتقای روش‌ها و فرآیندهای اجرایی، افزایش ارتباط و تعامل مخاطبان در جایگاه‌های مختلف بازارهای مالی شده است.

برگزاری نمایشگاه کیش اینوکس با هدف بهره‌مندی از مزایای تجارت آزاد بین‌المللی، ورود و خروج بدون مانع سرمایه‌ها، انتقال آسان‌تر تکنولوژی و بالاخره ایجاد منفعت برای کشور میزبان شکل می‌گیرد.

جزیره کیش به عنوان یک منطقه آزاد اقتصادی و برخوردار از مزیت‌های فراوان خدماتی و زیرساختی با جاذبه‌های بی‌بدیل گردشگری و اقامتی و موقعیت ممتاز جغرافیای در آب‌های خلیج فارس می‌تواند به عنوان دروازه مبادلات تجاری، همکاری اقتصادی و تعاملات فرهنگی کشور در سطوح ملی، منطقه‌ای و جهانی ایفای نقش کند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.